Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

Во паркот Шопен во Кисела Вода се одржа Ревија на песни, музика и игри од третиот регион

Сите генерации активно се грижат и ја сакаат својата Кисела Вода

Здружението на пензионери Кисела Вода активно придонесуваат за зачувување на традицијата и правилно насочување на младите. Нашето здружение како домаќин а во организација на Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија, во паркот Шопен се одржа Ревија на песни, музика и игри од третиот регион.
Учествуваа Здруженијата на пензионери: Кисела Вода, Илинден, Војни пензионери, МВР, Сарај и Газа Баба.

На крајот, претседателот на комисијата за забавен фолклорен живот на пензионерите, им подели благодарници на организаторите и учесниците.
Во исто време и учениците од Кисела Вода заедно со своите наставници организираа мултимедијален Хепенинг на тема Ја сакам Кисела Вода.

Им благодарам на организаторите за честа да го отворам настанот, за прекрасната организација и позитивна енергија која ја споделија и ни покажаа дека во Кисела Вода не постојат меѓугенерациски јазови дека само сите заеднички можеме да придонесеме за поубава општина и подостоен живот. Ваквите иницијативи ме исполнуваат и со гордост и со мотивација дека Кисела Вода е на вистинскиот пат. Можеби некои други општини се финансиски побогати, но можам да речам дека дека Кисела Вода може да служи како пример за заедништво и за духовното богатство кое го носиме со генерации.

Да се почитуваме и да ги негуваме традициите и вредностите на Кисела Вода.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 22

GoGoAnime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Dragon Ball Super Episode 124

anime websites Your Name.

tải go88