Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

ВО SPORT LIFE СО НЕДОБИТНИТЕ ТИКЕТИ МОЖЕ ДА ДОБИЕТЕ МИЛИОНЧЕ

Со новата акција на Sport Life, недобитните тикети кои имаат еден промашен тип може да ви донесат примамливи добивки. Овој пат што повеќе вакви тикети, тоа подобро.

Играчот кој во времетраење на акцијата има најголем број на тикети со еден промашен тип, ќе ја освои највисоката премија од еден милион денари, второрангираниот и треторангираниот добиваат бесплатно обложување во период од еден месец со вредносни ваучери од 200, односно 100 денари.

Она што е исто така важно, е за да учествувате во акцијата треба ја приложите СЛ клуб картичката при уплаќање на тикетите. Акцијата важи за тикети со најмалку шест одиграни натпревари, со една комбинација (несистемски тикети), за тикети од обложување во живо и за микс тикети. Во текот на еден ден може да се рангира само еден тикет со еден промашен пар. Во случај на повеќе тикети со еден промашен пар, на контото на играчот се додава само оној тикет којшто има најголем коефициент од погодените типови/натпревари. Повеќе информации за правилата на следниот линк

Акцијата во која треба да соберете најмногу тикети со „една промашена“ ќе се одвива од 19.04.2022 до 16.05.2022 година. Информацијата за добитниците ќе биде објавена на веб-страницата www.sportlife.com.mk.

loading...

go88 pro apk new máy chủ go88 bắn cá go88

sunwin android