(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ВРАБОТЕНИТЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ДОНИРАА 365 ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦА ОД СОЦИЈАЛНО РАНЛИВИ КАТЕГОРИИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА

Нашата елка оваа година беше преполна со љубов, топлина и со најубави желби, кои непосредно пред Нова Година ги испративме до 365 дечиња во земјава. Им посакавме 365 дена во годината да имаат здравје, среќа, радости и безгрижни детски мигови.
Традиционалната новогодишната мисија на Комерцијална банка, чија цел е да ги изненади и израдува дечињата, и овој пат се реализираше благодарение на хуманоста и дарежливоста на вработените. Тие обезбедија новогодишни пактечиња, кои Банката ги донираше на училишта, здруженија и организации кои се грижат за деца, пред сѐ, од социјално ранливи категории.

Пакетчињата од Комерцијална банка им донесоа празнична радост на дечињата во ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа на Град Скопје – Дневен центар за лица со ментална и телесна попреченост и Дневен центар за деца со аутизам, потоа во основните училишта „Иднина“ и „Кикиш“ за ученици со попреченост и, секако, на дечињата во Дневниот центар за деца од улица во Шуто Оризари во Скопје. Радоста ја раширивме и во Здружението на самохрани родители „Надеж“ од Неготино, Националната мрежа против насилство врз жените и семејното насилство и во Здружението САНО за помош на деца болни од канцер.

Нашите срца се исполнети со топлина затоа што веруваме дека и овој наш мал придонес е доволно голем за да донесе среќа и радост на детските лица бидејќи тие заслужуваат безгрижно детство. Комерцијална банка продолжува преку своите општествено одговорни практики да придонесува за поквалитетен и похуман свет.

#ПолесноЕЗаедно #КБтим

loading...

anime sites. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 13

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 20

AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeDao Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

english dubbed anime AnimeDao Dragon Ball Z (Dub)