WHITESNAKE И DAVID COVERDALE – ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!

Како што веќе знаете, ова лето после Deep Purple и Whitesnake доаѓаат во Скопје!

Уникатна можност Македонија да има две големи rock and roll имиња во една сезона!

Минатата година најави а сега реализира – еден од најголемите светски пејачи на сите времиња и iconic фронтмен David Coverdale реши да стави крај на легендарниот бенд со голема светска турнеја во која, се разбира е вклучено и Скопје!

За последен пат во Скопје ќе ги слушнеме големите хитови : “Here I go Again”, “ Is this Love”, “ Still of the night” “ Fool for your loving” и многу други.

Во бендот има две измени: тука е Дино Јелушиќ, а и за прв пат во историјата Whitesnake имаат басистка – Tanya O’Callghan!
Турнејата е во тек и изгледа и звучи спектакуларно!

Влезниците се одамна во продажба и може да ги набавите онлајн на avalon.mk или на продажната мрежа низ Македонија!

Авалон Продукција

sunwin club

sun win

sun win

game sunwin sunwin web sunwin club

tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu