Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ЗА 10 ДЕНА ЗАВРШЕНИ 4 ГОЛЕМИ ПРОЕКТИ ВО БИТОЛА

Изминатите 10 дена, на територијата на Општина Битола се реализирани 4 големи инфраструктурни проекти, значајни за голем дел од жителите, во вредност од над 32.600.000 денари, средства од буџетот на општината.

👉 Завршија градежните активности за реконструкција на пешачката патека на Тумбе кафе во должина од 538 метри со средства од Општина Битола во вредност од 5.304.304 денари. Во натамошниот период ќе следуваат дополнителни зафати за доуредување на оваа локација.

👉 Проектот за реконструкција на улиците „Ѓорѓи Ѓорѓиев Џоџа“ и „Пробиштип“ опфати поставување на мешовита канализација, по што следуваше изведба на водоводната мрежа и поставување на нов асфалт. Целосната реконструкција на овие две улици е во вредност од над 7,1 милион денари.

👉 Со инвестиција над 13.000.000 денари средства од општинскиот буџет, реализиран е проектот за изградба на колекторски систем и нов коловоз во селото Буково.

👉 Реконструкцијата на улицата „Ѓорѓи Беќаров“ е во вредност од над 7.200.000 денари.

Наведените проекти се само дел од реализираните активности во рамките на Програмата на градоначалничката Наташа Петровска во делот на комунални дејности и уредување на градежно земјиште на Општина Битола. Во тек се градежни работи за реализација и на други инфраструктурни проекти на повеќе локации на територијата на Општина Битола.

loading...

AnimeHeaven: Gintama.: Silver Soul Arc anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime heavene

4Anime: Little Jumbo anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime heroes rising

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/animefreakws

Hashatit: https://www.hashatit.com/833642