ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари

ЗА ДА СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР, ВМРОВЦИТЕ КРШАТ НОЗЕ, ФАЌААТ КОРОНА, ШТО ЛИ НОВО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ САМО ДА ЗАСТАРАТ ДЕЛАТА – Миле Јанакиевски со патерици од дома донесен во судница за „Топлик“

Скокнал и лошо паднал. Така кажал на лекарите, а тие му дале дијагноза – „екстензија на десното колено“, но и патерици со кој од дома беше донесен во судската сала.

Обвинетиот Миле Јанакиевски 10 дена се лекува од серизона повреда на коленото, но медицинската експертиза не беше доволна за судечкиот совет во предметот за Сончев град, „Топлик“ да го одложи закажаното рочиште.

Траеше кратко како што наговести судијата, но доволно за судот да го чуе и прифати предлогот на обвинителот Бурим Рустеми за одбивање на доказите кои одбраната ги достави на самиот крај од доказната постапка.

Судот освен што одлучи да нема изведување нови докази закажа и заврши зборови во февруари.

Одбраната, пак, бурно реагира дека обвинетиот Јанакиевски ќе треба да се брани со крената нога во судницата заради повредата и лекувањето.

За судот неприфатливи со образложување дека не укажуваат на нови околности се и предложното геодетско супервештачење, но и економското вештачење со кое обвинетите се бранат од тврдењата на обвинителството дека е направена финансика штета на државата.

За судот непотребни се и сведочената на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, Сашо Срцев, Ацо Костадиновски и Шпреса Фетаху, учесник во постапката за јавно наддавање на градежнот земјиште каде што требаше да никне елитната населба „Сончев град“.

По четири години судење една од првите истраги на поранешното специјално јавно обвинителство влегува во псоледната фаза до првостепената пресуда. Според обвинението на СЈО, првоосомничениот Јанакиески, како раководно лице во Министерството за транспорт и врски, спротивно на Законот за јавни набавки составил Комисија за јавни наддавања на која и наложил да избере понудувач за купување и располагање со државно земјиште за изградба на елитниот комплекс „Сончев град“ во Сопиште, иако фирмата не ги исполнувала условите за тоа.

ИЗВОР ТЕЛМА

loading...

anime flix. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime online The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

6 LOVERS Episode 5

watch subbed anime Naruto

anime websites ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

JUJUTSU KAISEN (Dub)