Ковачевски: Вклучивме околу 200 невработени лица за поддршка и грижа на над 1.500 лица со попречености
Ковачевски: Вклучивме околу 200 невработени лица за поддршка и грижа на над 1.500 лица со попречености
Ковачевски: Нема ништо ново во однос на францускиот предлог, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Нема ништо ново во однос на францускиот предлог, разговорите продолжуваат
БРАВО АЈДЕ НЕКА СЕ МНОЖАТ: Нова најголема инвестиција од 126 милиони евра на „Гересхајмер” од основањето на ТИРЗ
БРАВО АЈДЕ НЕКА СЕ МНОЖАТ: Нова најголема инвестиција од 126 милиони евра на „Гересхајмер” од основањето на ТИРЗ
ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина

ЗА ДИГИТАЛНИ ИНОВАЦИИ ВО ЗЕМЈОДЕЛСКОТО ПРОИЗВОДСТВО: ФИТР обезбедува финансирање до 90% од вкупниот буџет за проектот, во максимален износ од 1.500.000 денари

Дигитализација на земјоделството!

· Предизвик наменет за стартапи кои имаат развиен прототип на иновативен производ или услуга.
· ФИТР обезбедува финансирање до 90% од вкупниот буџет за проектот, во максимален износ од 1.500.000 денари.
· Менторска поддршка и поддршка во комерцијализација на проектите од страна на Швајцарската Агенција за развој и соработка

Аплицирајте електронски со свој предлог проект, најдоцна до 16.04.2021.

Да ја искористиме технологијата за да ги подобриме сите сегменти на земјоделското производство!

➡️ https://fitr.mk/agrodigital/

loading...

danh bai doi thuong go88

nhóm sunwin SunWin - Game đổi thưởng hấp dẫn uy tín hàng đầu SUNWIN cổng game Đánh bài Nổ hũ Siêu Đỉnh