НОВИОТ ПРЕМИЕР - Димитар Ковачевски: Доаѓа ново време, со работа почнуваме веднаш!
НОВИОТ ПРЕМИЕР - Димитар Ковачевски: Доаѓа ново време, со работа почнуваме веднаш!
КАКВО ПСИХО, ОВОЈ Е НАЈГОЛЕМА НЕСРЕЌА ШТО И СЕ СЛУЧИЛА НА ДРЖАВАТА - Милошоски ја критикува власта за амбасадорите што тој ги блокира
КАКВО ПСИХО, ОВОЈ Е НАЈГОЛЕМА НЕСРЕЌА ШТО И СЕ СЛУЧИЛА НА ДРЖАВАТА - Милошоски ја критикува власта за амбасадорите што тој ги блокира
ПОСЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ БИТОЛА ДОБИ ДВАЈЦА МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА
ПОСЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ БИТОЛА ДОБИ ДВАЈЦА МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА
АЈДЕ НЕКА Е СО СРЕЌА И НЕКА РЕДИ УСПЕСИ - Со 62 гласови „За” Собранието ја избра новата македонска Влада предводена од Димитар Ковачевски
АЈДЕ НЕКА Е СО СРЕЌА И НЕКА РЕДИ УСПЕСИ - Со 62 гласови „За” Собранието ја избра новата македонска Влада предводена од Димитар Ковачевски
ЕВРОПСКИОТ ПАСОШ СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО НО И БЕЛАТА ЧУМА, НИКОЈ НЕ ПРАВИ ВЕЌЕ ДЕЦА: За 10 години, Хрватска има речиси 400.000 жители помалку
ЕВРОПСКИОТ ПАСОШ СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО НО И БЕЛАТА ЧУМА, НИКОЈ НЕ ПРАВИ ВЕЌЕ ДЕЦА: За 10 години, Хрватска има речиси 400.000 жители помалку
АНАЛИЗА НА ФАКТОР - Досие Никола Димитров: Крајот на вечниот функционер
АНАЛИЗА НА ФАКТОР - Досие Никола Димитров: Крајот на вечниот функционер
КОЈ ЌЕ БИДЕ ОСМИОТ ПО РЕД ПРЕМИЕР НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА: Ковачевски е роден во 1974 година во Куманово. Средното образование го завршил во Вотервил, Минесота, САД. Дипломирал на Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје во 1998 година и магистрирал на истиот факултет во 2003 година. Докторски студии по економија завршил на Економскиот факултет при Универзитетот на Црна Гора во 2008 година
КОЈ ЌЕ БИДЕ ОСМИОТ ПО РЕД ПРЕМИЕР НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА: Ковачевски е роден во 1974 година во Куманово. Средното образование го завршил во Вотервил, Минесота, САД. Дипломирал на Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје во 1998 година и магистрирал на истиот факултет во 2003 година. Докторски студии по економија завршил на Економскиот факултет при Универзитетот на Црна Гора во 2008 година
ПРВАТА СРЕДБА НА КОВАЧЕВСКИ ВЕДНАШ ПО ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ СО ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ЕВРОПА ЛИРМАН
ПРВАТА СРЕДБА НА КОВАЧЕВСКИ ВЕДНАШ ПО ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ СО ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ЕВРОПА ЛИРМАН

Забрчанец: Отпорот против дезинформациите ќе биде приоритет и во 2021, најкризни теми остануваат Ковид-19 и односите со Бугарија

„Од кризните или од вонредните комуникации, мислам дека во 2021 односите Северна Македонија-Бугарија ќе продолжат да бидат во врвот на интересот на јавноста, на медиумите и на политичките случувања. Особено бидејќи се поврзани со почетокот на преговорите за членство на Северна Македонија во Европска Унија. Очекувам во 2021 да почнеме преговори и да имаме масовна комуникација, интензивна комуникација околу стартот на преговорите. На почетокот од годината ќе има повеќе информации во јавноста околу преговорите меѓу Северна Македонија и Бугарија, со надеж дека ќе биде постигнато решение, информирање на граѓаните околу самото решение и понатаму, околу стартот на преговорите.“- истакна Националниот координатор за стратегиски комуникации, Марјан Забрчанец, на конференцијата во организација на Цивил насловена „Перспективи 2021“.

Дополни дека приоритет во 2021 година е отпорот кон дезинформациите, односно правилно информирање на граѓаните.

„Се разбира, освен стартот на преговорите, сé друго, и Ковид-19 и проблемот со Бугарија, не е нешто што некој го планирал, нешто што посакуваме да го имаме. Сакаме тие работи што поскоро да останат зад нас. Велам дека фокусот ќе биде на овие две теми, но и на справувањето со дезинформациите, коишто произлегуваат од овие две теми и со овој негативен феномен во општеството воопшто. Ние како влада планираме и во 2021 сериозно да се занимаваме со спречувањето на ширењето на лажни вести, односно пружање отпор кон феноменот дезинформации , во соработка со нашите стратешки сојузници, со НАТО, со другите влади на земјите членки на ЕУ и земјите членки на НАТО.“- рече Забрчанец.

loading...

anime stream. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

ANIMEFLIX Tokyo Revengers

ANIMEFLIX High School DxD Episode 10

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 7

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-