(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЗОРАН ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ НА ЈАВЕН НАСТАН И ГИ ИЗРАДУВА СТРУМИЧАНИ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЗОРАН ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ НА ЈАВЕН НАСТАН И ГИ ИЗРАДУВА СТРУМИЧАНИ
КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните од Општина Прилеп и околината нема веќе да патуваат во Скопје или Битола за магнетна резонанца. После повеќе од 50 години Општата болница во Прилеп, од денеска располага со нов оддел и нов апарат за магнетна резонанца и ќе опслужува околу 120.000 граѓани
КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните од Општина Прилеп и околината нема веќе да патуваат во Скопје или Битола за магнетна резонанца. После повеќе од 50 години Општата болница во Прилеп, од денеска располага со нов оддел и нов апарат за магнетна резонанца и ќе опслужува околу 120.000 граѓани
КАМПАЊА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАР КОУЗОН: `ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ`
КАМПАЊА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАР КОУЗОН: `ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ`
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија

МИЦКОВСКИ МИСЛИ ДЕКА АЛБАНЦИТЕ СЕ МУТАВИ КАКО И НАЈЗАГОРЕНИТЕ СИМПАТИЗЕРИ НА ВМРО ДПМНЕ: Зад големата огорченост кон Талат Џафери и неговиот однос кон собраниски службеници, исто и како зад огорченоста за споменикот на УЧК исто и харангата кон Теута Арифи се крие патолошка албанофобија кај десницата!

Како да познаете патолошка албанофобија во јавниот простор?

Ако некој бара амнестија за убијците од 27-ми април и ги нарекува патриоти а во исто време паѓа во несвест за викањето на Талат Џафери кон собраниски службеници, тоа е прикриена албанофобија, шифриран кодиран прикриен извик ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!

Ако некој сече вени за криминалите на ДУИ а цело време ги брани апашите од ВМРО ДПМНЕ за кои се водат судски процеси и ги нарекува жртви на длабоката држава која ги казнила патриотите затоа што ја бранеле Македоња, тоа е прикриена албанофобија, шифриран кодиран прикриен извик ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!

Ако некој најавува крстови од 100 метра на секое ридче за кои нема ниту градежна дозвола ниту проект ниту се знае од кај се парите а ваму сече вени за секоја џамија и секој споменик на УЧК, тоа е прикриена албанофобија, шифриран кодиран прикриен извик ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!

Ако некој не ја признава државата нити уставот затоа што не му се допаѓало новото име на земјата, а во исто време сече вени затоа што албански министер изјавил дека е горд Албанец министер во влада на Северна Македонија но не е македонски министер, тоа е прикриена албанофобија, шифриран кодиран прикриен извик ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!

Ако некој праќал разни морони кои правеа тешки скандлаи по амбасадите а сега сече вени за Теута Арифи кои ја одбиле затоа што не се држела до строгите политики на Ердоган кон колеџот Јахја ќемал, тоа е прикриена албанофобија, шифриран кодиран прикриен извик ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!

Ако некој украл стотици милиони евра од буџетот и седи во партиско седиште буквално украдено од буџетот, некој за кој слушавме сите како се договараат проценти од ЖУТИТЕ, а сега сече вени затоа што Грубу го води проектот на БЕХТЕЛ за автопатите од коридорот осум и шири паника дека ќе биле украдени брдо на пари уште пред да почне да се гради, значи не ни може да има докази кога проектите не се ни започнати, тоа е прикриена албанофобија, шифриран кодиран прикриен извик ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!

Се чудам само како мисли Мицковски да биде премиер со толкава отворена албанофобија патолошка, иако има обиди тоа да се некако маскира, но зарем мисли дека Албанците нема да го тоа препознаат и увидат, зарем мисли дека Албанците се мутави?!

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime flix Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

animeflix website Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Dragon Ball Z (Dub)

watch subbed anime Bleach (Dub)

tải go88