АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

ЗАЕВ: АКО ГРАЃАНИТЕ ОДЛУЧАТ ВМРО ДПМНЕ ДА ГИ ВОДИ СКОПЈЕ И ПОВЕЌЕТО ОПШТИНИ ВО ЗЕМЈАВА, ЈАС НЕМА ДА МОЖАМ ДА ВОДАМ ТОГАШ ВЛАДА

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција посочи дека граѓаните им упатиле јасна критика, а тој глас тие како партија го слушаат, разбираат и уважуваат.

-Ние сме партија која ги слуша граѓаните а не гази по нив – изјави Заев.

„Јас и Владата предводена од мене, не може да продолжи ако градот Скопје и општините урбани и рурални уназадуваат назад по сите основи“, посочи претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција.

Тој додава дека се свесни дека нема да има толеранција за истите грешки, а порача и дека СДСМ учи, се менува и ги поправа своите грешки.

Заев ги повика граѓаните да гласаат нa 31 Октoмври и ијзави дека нивниот збор ќе биде послушан, уште веднаш.

-На 31 граѓаните ќе одлучат дали се за модерно европско Скопје или за скопје со барок и шмизли. Ако граганите одлучат за Скопје да продолзи со барокот тогаш оваа влада не може да го следи тоа,едно со друго не оди, а јас не можам да предводам таква влада – изјави Заев

-Нашиот народ сака интеграција во европската унија, не сака национализам и конфликти со соседите. – изјави тој.

loading...

Macross Frontier: Chou Jikuu Gekijou (https://kissanime.mx/m/l2bz) Episode Full

ANIMEFLIX: KOKKOKU anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix boku no hero

TwistMoe: Tsuki wa Higashi ni Hi wa Nishi ni: Operation Sanctuary OVA anime episode 4 online free at https://twistmoe.net anime twist app

Kamisama Dolls Specials (https://wcostream.cc/m/Jz6z) Episode 6

Watch anime online for free at AnimeDao animedao kissanime tv