Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

Заев: Ако сакаме да добиеме поддршка вреди и мора да ги слушаме граѓаните

– СДСМ ќе ја објави втората група на листата на кандидати за градоначалници на крајот на јули или почетокот на август, а третата ќе биде позната на крајот на август, согласно динамиката на пристигнување на резултатите од партиските истражувања, изјави денеска премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев

-Стигаат секој ден резултатите од истражувањата кои што ги правиме. И јас верувам дека до крајот на овој месец или почетокот на август ќе можеме втората група на утврдени кандидатки и кандидати за градоначалници да ги објавиме. Паралалено со тоа се носат одлуките и за советничките и советниците за советите за општините и град Скопје, со тоа што сакаме да финишираме до крајот на август со третата група. Важни се истражувањата затоа што еден е нашиот впечаток кој што го имаме и од кој што ги носиме одлуките од името на политичките партии кои што кандидираме или од коалициите, а друг е впечатокот на граѓаните. Ако сакаме да добиеме поддршка од граѓаните, вреди и мора да ги слушаме граѓаните, рече Заев на новинарско прашање по означувањето на почетокот на изградбата на клучката помеѓу булеварите „Никола Карев“ и „8 Септември“ кај Момин Поток.

Запрашан дали актуелниот градоначалник на Карпош Стефан Богоев ќе биде кандидат за уште еден мандат на претстојните локални избори, Заев кажа дека тој е млад и перспективен кадар, но одлуката ќе ја носат според оценката од истражувањата и анализите.

loading...

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Animepahe: Didn't I Say to Make My Abilities Average in the Next Life?! (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime stream

TwistMoe: Magic User's Club OVA (Dub) anime episode 6 online free at https://twistmoe.net twist anime

Website https://aniwatch.pro: Watch One Piece: The Curse of the Sacred Sword aniwatch Episode Full anime stream

Gogoanimebe wordpress: https://gogoanimebe.wordpress.com/

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animeflixnl