Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

Заев: Армијата остави траен и маркантен печат на независноста на нашата татковина

Денеска е Ден на Армијата на Република Северна Македонија, ден кога со особена гордост упатуваме искрена благодарност до припадниците на Армијата за нивната континуирана посветеност, професионалност и несебичен ангажман во заштита на територијалниот интегритет и безбедноста на нашата држава.

Ова го напиша на официјалниот ФБ профил премиерот Зоран Заев по повод Денот на Армијата.

– Армијата на Република Северна Македонија остави траен и маркантен печат на независноста на нашата татковина, во чии темели се славните традиции на партизанските единици од Народноослободителната војна (НОВ) кои застанаа на страната на прогресивните антифашистички сили и ја ослободија територијата на нашата држава, пожртвувано учествувајќи во остварувањето на вековниот сон на нашите граѓани за сопствена држава, објави Заев.

На денешен ден, во 1943 година на Славеј планина е формиран првиот партизански одред, баталјонот „Мирче Ацев“, а денес, 78 години подоцна, потсетува тој, нашата Армија на највисоко професионално ниво, заедно со војниците на земјите-членки на НАТО и согласно стандардите на Алијансата, учествува во меѓународни мировни мисии и дава свој придонес во зачувување на глобалниот мир и безбедност.

– На овој ден, ние граѓаните упатуваме благодарност до сите припадници на Армијата за нивниот огромен придонес за безбедноста и суверенитетот на нашата држава, за нивниот придонес во процесот за приклучување кон најмоќниот воено-безбедносен сојуз – НАТО, за нивното учество во мировните мисии, помошта на граѓаните при елементарни непогоди, пишува премиерот.

Во име на тој огромен придонес на нашата армија, наведува Заев, континуирано го подобруваме статусот на припадниците на АРСМ со постојан раст на буџетот со зголемување на платите, со нова лична и борбена опрема, со законска рамка за поддршка за создавање услови оптимално извршување на нејзините обврски.

– Во име на Владата, во лично име, и во име на сите граѓани на Република Северна Македонија ви благодариме за сите заложби, за сите несебични ангажмани, да помогнете, да ја осигурате и обезбедите перспективната иднина за сегашните и идните генерации. Нека ни е честит Денот на Армијата на Република Северна Македонија, напиша премиерот Заев.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Godzilla: The Planet Eater (Dub) 4anime Episode Full 4anime english

Pokemon: The Mastermind of Mirage Pokemon (Dub) (https://animeflv.uk/m/dwyw) Episode Full

AnimeTV: Knights of the Zodiac: Saint Seiya (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc demon slayer anime tv

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Projectlibre: https://www.projectlibre.com/users/kissanimemx

Greensock: https://greensock.com/profile/99837-kissanimemx/?tab=field_core_pfield_11