Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ
Двајца загинати и 19 повредени во пукање во ноќен клуб во Осло
Двајца загинати и 19 повредени во пукање во ноќен клуб во Осло
КАЕВСКИ: Доста беа лаги од Мицкоски, да се извини и да ги поддржи државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Доста беа лаги од Мицкоски, да се извини и да ги поддржи државните позиции со Бугарија

ЗАЕВ ДЕТОНИРА НУКЛЕАРКА НА АЛСАТ М: Парламентарното мнозинство на СДСМ ќе се зголеми по локалните избори

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за Алсат телевизија истакна дека државата не може да оди напред со Мицкоски и Села, кои заглавени во својата националистичка преокупација како филозофија, како политичко определба, не можат да кажат дека со нив едно мултиетничко општество ќе оди напред.

Со нашата прогресивна политика, којашто испорача резултати, направи пријателство со сите пет соседи, со кои во времето ВМРО-ДПМНЕ, си го сплотивме народот дома, за разлика од ВМРО-ДПМНЕ кои што продуцираа национализми од двете страни, порача Заев.

Тој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса сега се заедно во политичките математики во очекувања , но, тоа се два остри камења кои се тријат заради својата определба, на нивните митинзи се уште зборат за чиста Македонија, до скоро правеа протести за да ги ограничат правата на другите помалку бројни заедници, пред се на албанската.

Овие избори не се историски но можат да имаат историски последици, затоа што од нивниот резултат ќе зависат и политиките на централно ниво, прво општините се многу важен фактор во секојдневието на граѓаните, второ резултатот од изборите и тoa како ќе има влијание за идната поставеноста на парламентарното мнозинство и извршната власт, оцени Заев.

Во врска со најавите на Мицкоски во повеќе наврати, а пред сите избори посебно за некакво парламентарно мнозинство, Заев нагласи дека за тоа нема природни политички основи како и да се свртат бројките нема.

Мнозинството во Парламентот е стабилно, тоа го поажа и гласањето за доверба на Владата и тоа може да расте, заради тоа што има пратеници со коишто се разговара, секогаш тоа го правиме на еден природен и едноставен начин во делот на филозофијата, проектите, уверувањата за иднината на државата и одењето напред и очекувам дека парламентарното мнозинство по локалните избори ќе порасне, слушајте ми го зборот, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Алсат телевизија.

loading...

apk go88 go88 club apk go88 không the kết nối đến máy chủ

https://tai.sunwin.gg/