Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот

ЗАЕВ ГО ДЕМАНТИРА ВМРО ДПМНЕ: НЕМА ДА ИМА КРИЗЕН ДАНОК, ПРИХОДИТЕ ВО БУЏЕТОТ СЕ ЗГОЛЕМЕНИ ЗА 200 МИЛИОНА ЕВРА ОВАА ГОДИНА, НЕМА ПОТРЕБА

– Нема да има нов кризен данок, нема потреба имаме зголемени приливи оваа година за разлика од лани во висина од 200 милиони евра само од царината, очекуваме тој тренд да се задржи и од другите даночни приливи со кои се полни буџетот, понатаму размислуваме за зголемување на данокот на имот за богатите но уште ги правиме анализите. Ќе се намалат даноците на приход на луѓето во ИТ индустријата.

Премиерот Заев ја демнатираше веста која ја објави ВМРО ДПМНЕ дека владата планира кризен данок.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Daimajuu Gekitou: Hagane no Oni (https://animedao.nl/m/lo6Q) Episode Full

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Utopa (https://wcostream.cc/m/2KW0) Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch K-On!!: Keikaku! Episode Full