СТИПЕНДИИ ОД ОКТА ЗА ПОСТДИПЛОМЦИ Просекот на магистрираните е 9,95
СТИПЕНДИИ ОД ОКТА ЗА ПОСТДИПЛОМЦИ Просекот на магистрираните е 9,95
КОСОВО И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СО ЗАЕДНИЧКА ЦАРИНСКА КОНТРОЛА: Министрите Бесими и Мурати потпишаа договор за заедничка царинска контрола на железничкиот граничен премин Блаце-Хани Елези
КОСОВО И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СО ЗАЕДНИЧКА ЦАРИНСКА КОНТРОЛА: Министрите Бесими и Мурати потпишаа договор за заедничка царинска контрола на железничкиот граничен премин Блаце-Хани Елези
ОД БИХАЧКА БЕЗ МИЛОСТ КОН ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски нека си ги пакува куферите после седмиот изборен пораз по ред, нема да го примат ниту во Белиот дворец
ОД БИХАЧКА БЕЗ МИЛОСТ КОН ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски нека си ги пакува куферите после седмиот изборен пораз по ред, нема да го примат ниту во Белиот дворец
БРАВО МВР: Во соработка со Германија запленета е марихуана вредна над 100 000 евра
БРАВО МВР: Во соработка со Германија запленета е марихуана вредна над 100 000 евра
ДОНАТОРСКА АКЦИЈА: Преку фриленсинг до помош за самохраните мајки во земјата
ДОНАТОРСКА АКЦИЈА: Преку фриленсинг до помош за самохраните мајки во земјата
(ВИДЕО) БРАТСКИ ПРЕЧЕК НА ВЛАДАТА НА СОСЕДНО КОСОВО - Владата на Република Косово во еднодневна посета на нашата земја по повод заедничката седница со Владата на Северна Македонија
(ВИДЕО) БРАТСКИ ПРЕЧЕК НА ВЛАДАТА НА СОСЕДНО КОСОВО - Владата на Република Косово во еднодневна посета на нашата земја по повод заедничката седница со Владата на Северна Македонија
Денеска Македонија и Косово ќе имаат заедничка владина седница
Денеска Македонија и Косово ќе имаат заедничка владина седница
СЕЛА СО ГАФ НА ДЕЦЕНИЈАТА, ОН И ТАРАВАРИ СЕ ВО МОМЕНТОВ НАЈГОЛЕМИТЕ ГЛУПАНДЕРИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА!
СЕЛА СО ГАФ НА ДЕЦЕНИЈАТА, ОН И ТАРАВАРИ СЕ ВО МОМЕНТОВ НАЈГОЛЕМИТЕ ГЛУПАНДЕРИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА!

Заев и Шилегов ги прошетаа Вучиќ и Рама по скопскиот кеј

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и премиерот на Албанија, Еди Рама, попладнево пристигнаа во Скопје во пресрет на утрешниот Економскиот форум за регионална соработка.

Вучиќ и Рама, како што објави премиерот Зоран Заев, попладнево прошетале по скопскиот кеј и разговарале со дел од граѓаните кои ги сретнале во центарот на Скопје. Домаќин во прошетката им бил градоначалникот Петре Шилегов.

„Попладнево им посакав добредојде на претседателот на Србија, Вучиќ и на премиерот на Албанија, Рама после што имавме заедничка прошетка по новиот скопски кеј, каде домаќин ни беше градоначалникот Шилегов. Разговаравме и со граѓаните во центарот на Скопје, како најава на Економскиот форум за регионална соработка кој за првпат се одржува во Северна Македонија, како и за отворањето на нови перспективи за нашето поврзување. Балканот е нашиот заеднички европски дом во кој се поддржуваме и во кој ги унапредуваме односите. Нашиот поглед е напред, кон подобро утре, кон економски раст и развој, кон добробит за нашите народи“,вели Заев во објавата за пристигнувањето на гостите.

На утрешниот Економски форум тие треба да потпишат меморандуми за разбирање и еден меѓудржавен договор. Како што најавија претходно од Владата, станува збор Договорот за соработка за заштита и спасување од катастрофи во Западен Балкан и за Меморандумот за разбирање за олеснување на увоз, извоз и движење на стоки во Западен Балкан.На Економскиот форум ќе бидат присутни претставници на повеќе од 300 компании, но и од меѓународните институции, а на настанот ќе биде објавено и новото име на регионалната иницијатива која досега беше неформално нарекувана „мал шенген“.

loading...

AnimeFLV: Searching for the Full Moon anime episode 52 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

Knights of Sidonia: Battle for Planet Nine Episode 12

Chou Henshin Cosprayers vs. Ankoku Uchuu Shougun the Movie Episode Full

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Sogtvt hatinh: http://sogtvt.hatinh.gov.vn/hoi-dap/2750/

Medium: https://medium.com/@gogoanimelol