РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ: Капитални инвестиции на висина од 32,2 милијарди денари односно 500 милиони евра, ќе се гради експресен пат Тетово - Призрен низ Шар Планина
РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ: Капитални инвестиции на висина од 32,2 милијарди денари односно 500 милиони евра, ќе се гради експресен пат Тетово - Призрен низ Шар Планина
Бектеши: Евтината тарифа на струја, од 22 до 7 часот, нема да се менува
Бектеши: Евтината тарифа на струја, од 22 до 7 часот, нема да се менува
(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари
(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари
(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ВЕРУШЕВСКИ ПОСЕДУВА СНИМКИ ОД СТАНОТ НА ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ ГО СНИМАЛ КАКО СЕ РАСПРАВА СО БОРКИЦА
(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ВЕРУШЕВСКИ ПОСЕДУВА СНИМКИ ОД СТАНОТ НА ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ ГО СНИМАЛ КАКО СЕ РАСПРАВА СО БОРКИЦА
Врачени договори за неповратен грант од 10.000 евра на 59 мали семејни винарии
Врачени договори за неповратен грант од 10.000 евра на 59 мали семејни винарии
БРАВО, ДЕЦАТА СЕ НАЈВАЖНИ А НЕ СПОМЕНИЦИТЕ - Устамитовa: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано
БРАВО, ДЕЦАТА СЕ НАЈВАЖНИ А НЕ СПОМЕНИЦИТЕ - Устамитовa: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано
Богоев: СДСМ покажа дека има план како да им помогне на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ како да им одмогне
Богоев: СДСМ покажа дека има план како да им помогне на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ како да им одмогне
МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ ЈА КРЕНАА И СЗО НА НОЗЕ: Итен состанок, повод-новата епидемија
МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ ЈА КРЕНАА И СЗО НА НОЗЕ: Итен состанок, повод-новата епидемија

ЗАЕВ И СТЕВО СИ ЈА ЗАРАБОТУВААТ ПЛАТАТА, ЖИЛАВО СЕ БОРАТ ДА СЕ СКРШИ БУГАРСКОТО ВЕТО: Пендаровски и Радев утре заедно ќе имаат средба на скопскиот аеродром а потоа ќе одат во Рим со државниот авион на Бугарија

Претседателот Стево Пендаровски од утре ќе престојува во посета на Италијанската Република и Светата Столица по повод манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“.

Претседателот Пендаровски за Рим ќе отпатува утре попладне, со државниот авион на Република Бугарија, заедно со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, со кого претходно ќе остварат средба на Меѓународниот аеродром Скопје.

Предвидено е, по пристигнувањето во Рим, претседателот Пендаровски да оствари средба со претседателот на Италијанската Република, Серџо Матарела.

Во четврток, 27 мај 2021 година, претседателот Пендаровски, ќе има аудиенција кај Поглаварот на Римокатоличката црква, Неговата светост Папата Франциск, а ќе оствари средба и со државниот секретар на Светата Столица, кардиналот Пјетро Паролин.

Потоа, претседателот Пендаровски во базиликата „Сан Клементе“ ќе положи цвеќе на гробот на Свети Кирил.

Во попладневните часови, претседателот Пендаровски, заедно со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, ќе ја посети базиликата „Санта Марија Маџоре“ и заеднички ќе оддадат почит на делото на Светите браќа Кирил и Методиј.

Во состав на државно-црковната делегација, што ќе ја предводи претседателот Пендаровски, се министерот за надворешни работи, Бујар Османи, министерката за култура, Ирена Стефоска, директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, Даријан Сотировски, Негово Високопреосвештенство, митрополит европски, г. Пимен, и отец Зоран Стојанов, парох во Радово и Декан на Деканатот на Св. Кирил и Методиј при Струмичко – скопската епархија.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Death Note Episode 37

watch subbed anime Naruto

Josee, the Tiger and the Fish

aniwatch AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

My Hero Academia