Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија

ЗАЕВ: И во 2021 здравствените работници беа хероите во борбата со КОВИД-19. На над 8.500 здравствени работници им доделивме признание, како спомен за нивното пресудно и исклучително учество во заедничката борба против КОВИД-19 и во справување со последиците од пандемијата

Огромен товар падна на нивниот грб и ја заслужуваат најголемата почит за хуманоста, грижата и пожртвуваноста. Затоа, во име на граѓаните, им изразив благодарност за посветеноста и што дадоа сè од себе за да ги спасат, зачуваат и подобрат здравјето на граѓаните.

Изминатите две години покажаа дека здравствените работници се столбот на здравствениот систем и сѐ уште покажуваат како со пожртвувана работа се чува државата. Убеден сум дека граѓаните, нивното здравје и лекувањето на пациентите, остануваат во врвот на приоритетите и во наредниот период.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english anime AniWatch My Hero Academia

ani watch me Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

ani watch Tokyo Revengers

english dubbed anime Boruto: Naruto Next Generations

AniWatch My Hero Academia (Dub)