ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ЗАЕВ ИМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА НА ВМРОВЦИТЕ – СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИИ ВО ЕНЕРГЕТИКАТА СТИГНАА ДО 900 МИЛИОНИ ЕВРА: Чест ми е да најавам две нови стратешки инвестиции во фотонапонски електрани во општините Карбинци и Пехчево

Инвестициите во обновливи извори на енергија се наш приоритет. Чест ми е да најавам две нови стратешки инвестиции во фотонапонски електрани во општините Карбинци и Пехчево. ☀🇲🇰

Владата ги утврди како стратешки инвестиционите проекти на Друштвото за производство, трговија и услуги „Ринуабл Пауер Интернатионал ДООЕЛ Скопје“ и на компанијата „ХЕК Солар МК ДООЕЛ Скопје“. 🤝

➡️ „Ринуабл Пауер Интернатионал“ ќе инвестира во фотонапонска електрана со јачина од 85 MW, вредна 63 милиони евра, во атарот на Долни Балван, Општина Карбинци.

➡️ Компанијата „ХЕК Солар МК“, ќе инвестира во изградба на фотонапонска електрана со јачина од 70 MW и со вредност од 53 милиони евра во Општина Пехчево.

Северна Македонија е лидер во Западен Балкан во однос на зелена трансформација и е првата земја во регионот којашто прави енергетска транзиција на термоелектрана во капацитет кој ќе произведува електрична енергија со фотоволтаици.

Посветено работиме на праведна енергетска транзиција, зголемување на енергетската ефикасност и заштита на животната средина.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Naruto: Shippuden (Dub)

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5 (Dub)

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3 (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

free anime ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)