(ВИДЕО) ЗА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ, НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ТУКУ ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА
(ВИДЕО) ЗА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ, НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ТУКУ ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА
КОИ СЕ СЕДУМТЕ СВЕТЦИ КОИ СЕ ОСНОВАЧИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО И ЈА ПОВРЗУВААТ РУСКАТА, СРПСКАТА, БУГАРСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА?!
КОИ СЕ СЕДУМТЕ СВЕТЦИ КОИ СЕ ОСНОВАЧИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО И ЈА ПОВРЗУВААТ РУСКАТА, СРПСКАТА, БУГАРСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА?!
Борис Камчев: Дезинформаците и фабрикацијата на вестите се едни од главните лостови на режимот и причина за долгото владеење на Путин
Борис Камчев: Дезинформаците и фабрикацијата на вестите се едни од главните лостови на режимот и причина за долгото владеење на Путин
(ВИДЕО) ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БУГАРИЈА, ПЕТАР СТОЈАНОВ ПРОСЛАВИ 70-ТИ РОДЕНДЕН: ФУНКЦИОНЕРИТЕ КОИ СЛЕПО ГО СЛЕДАТ ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ НЕ СЕ ДОБРИ ВЛАДЕТЕЛИ
(ВИДЕО) ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БУГАРИЈА, ПЕТАР СТОЈАНОВ ПРОСЛАВИ 70-ТИ РОДЕНДЕН: ФУНКЦИОНЕРИТЕ КОИ СЛЕПО ГО СЛЕДАТ ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ НЕ СЕ ДОБРИ ВЛАДЕТЕЛИ
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ РАСТУРИ НА КАНАЛ 5: АМАН ВИШЕ ОД ЕУ, 30 ГОДИНИ НЕ ЛАЖАТ, КАКО ОНИЕ ДЕЧКОВЦИТЕ ШТО ГИ ЛАЖАТ ДЕВОЈКИТЕ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗЕМАТ А ВО МЕЃУВРЕМЕ САМО ГИ ОНАДУВААТ
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ РАСТУРИ НА КАНАЛ 5: АМАН ВИШЕ ОД ЕУ, 30 ГОДИНИ НЕ ЛАЖАТ, КАКО ОНИЕ ДЕЧКОВЦИТЕ ШТО ГИ ЛАЖАТ ДЕВОЈКИТЕ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗЕМАТ А ВО МЕЃУВРЕМЕ САМО ГИ ОНАДУВААТ
ШОКАНТНО - ЕВЕ КАДЕ ЗАВРШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА УКРАДЕНИ ОД ЕВН: Обвинети во „Криминални парцели“ биле донатори на ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска!
ШОКАНТНО - ЕВЕ КАДЕ ЗАВРШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА УКРАДЕНИ ОД ЕВН: Обвинети во „Криминални парцели“ биле донатори на ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска!
Приведен разбојник, расчистени 10 кривични дела на подрачјето на Скопје, Претрес во Куманово, приведен дилер на дрога, Приведено лице од Грчец за издржување на затворска казна во времетраење од три години
Приведен разбојник, расчистени 10 кривични дела на подрачјето на Скопје, Претрес во Куманово, приведен дилер на дрога, Приведено лице од Грчец за издржување на затворска казна во времетраење од три години
ТАВ МАКЕДОНИЈА: Завршува обновата на пистата на скопскиот аеродром, од 17 часот нормализирање на летовите
ТАВ МАКЕДОНИЈА: Завршува обновата на пистата на скопскиот аеродром, од 17 часот нормализирање на летовите

Заев: Историски ден за Северна Македонија, од денеска сме и целосно воено интегрирани во НАТО

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во присуство на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и на генералот Симеон Трајковски, денеска го прими командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО за трансформација генерал Филип Лавињ, непосредно пред церемонијата за потпишување на заедничката декларација за интеграција на Република Северна Македонија во структурите на НАТО.

Со потпишување на оваа заедничка декларација официјално се заокружува процесот на воено интегрирање на Република Северна Македонија во командните структури и во структурата на силите на Алијансата. Северна Македонија посветено работеше на процесите кои ја овозможија воената интеграција со што земјата гордо застанува рамо до рамо со нашите сојузници во НАТО.

Премиерот Заев, министерката за одбрана Шекеринска и генералот Лавињ, на средбата разговараа и за придобивките од членството на Северна Македонија во НАТО како придонесот за стабилноста во регионот кој гарантира инвестиции во државата, но и за придонесот на Северна Македонија во мисиите на НАТО.

На средбата беше истакнато дека церемонијално потпишување на заедничката декларација е споделена чест и гордост од посветеноста на сите кои учествуваа во овој процес.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 8

Dragon Ball (Dub)

watch anime free Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime online Black Clover (Dub)