Од продажба на ќеси собрани над 720.000 евра, средствата ќе одат за селекција на отпад низ градовите
Од продажба на ќеси собрани над 720.000 евра, средствата ќе одат за селекција на отпад низ градовите
Промовирани нови 29 поручници во редовите на АРМ
Промовирани нови 29 поручници во редовите на АРМ
(ВИДЕО) ЈАНЧЕВ: РЕШЕН ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО РОСОМАН
(ВИДЕО) ЈАНЧЕВ: РЕШЕН ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО РОСОМАН
ГРАД СКОПЈЕ: Реконструирани дел од пешачката и велопатека на улица „16 Македонска бригада“
ГРАД СКОПЈЕ: Реконструирани дел од пешачката и велопатека на улица „16 Македонска бригада“
ДЕМАНТ: Министерството за внатрешни работи во целост ги демантира дезинформациите пласирани од страна на претседателот на Независниот синдикат на полиција на вчерашната прес конференција, како целосно неточни и паушални
ДЕМАНТ: Министерството за внатрешни работи во целост ги демантира дезинформациите пласирани од страна на претседателот на Независниот синдикат на полиција на вчерашната прес конференција, како целосно неточни и паушални
СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НЕОДГОВРНИТЕ МЕДИУМИ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ И КАКО РЕЗУЛТАТ ПОПУЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ СЕ ВО ПОДЕМ ВО СВЕТОТ: ЗА 12 МЕСЕЦИ ОКОЛУ 2 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ СМЕНИЛЕ ПАРТИЈА ОД ДЕМОКРАТИ ВО РЕПУБЛИКАНЦИ
СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НЕОДГОВРНИТЕ МЕДИУМИ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ И КАКО РЕЗУЛТАТ ПОПУЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ СЕ ВО ПОДЕМ ВО СВЕТОТ: ЗА 12 МЕСЕЦИ ОКОЛУ 2 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ СМЕНИЛЕ ПАРТИЈА ОД ДЕМОКРАТИ ВО РЕПУБЛИКАНЦИ
Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението

Заев: Истрагата за пожарот во Тетово да заврши што е можно побрзо

Премиерот Зоран Заев при денешната посета на Штип порача истрагата за пожарот во мкодуларната болница за ковид-пациенти во Тетово за да може да одлучи дали ќе ги прифати оставките на министерот за здравство Венко Филипче, заменикот Илир Хасани и двајцата директори.

– Јас само ќе го повторам тоа што веќе го кажав. ќе ги чекаме форензичките наоди и вештачења, вклучувајќи ги и оние на германските експерти, постапката ја води јавното обвинителствио, јас само барам експертски и целосно да се заврши и колку што е можно побрзо. Кога ќе завршат вештите наоди, тогаш јас ќе го кажам своето мислење за сите четири оставки, одговори Заев на новинарско прашање.

Премиерот додаде и дека Владата во моментов нема други решенија како замени за Филипче, Хасани и двајцата директори и затоа не брза да ги прифати оставките.

Тој додаде дека во моментов се прави мониторинг на модуларните објекти и проектите поврзани со истите. Заев рече дека тие се времено поставени објекти и затоа темата е чувствителна.

loading...

go88 hỗ trợ ngân hàng nào

sunwin pc sunwin ăn gì ngon bắt cầu tài xỉu sunwin