„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава

Заев: Јас сакам чисто признавање од страна на Бугарија, без оспорување на корените

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју во емисијата Трилинг на ТВ 24 рече дека тој сака целосно признавање од страната на Бугарија, без притоа да се оспоруваат корените.

-Не верував дека ќе дојде до вето. Иако јас прв го известив народот, дека и тоа е опција. Правевме максимални напори. Кога требаше да се организира првата меѓународна конференција се случи овој неразумен, нерационален чекор од Бугарија. Прво бараат посериозна имплементација на Договорот, а тоа и ние го бараме. Двете страни посериозно да си ги преземат обврските. И тоа е акцискиот план, овие денови се усогласуваат ставовите и верувам деновиве тоа ќе се усогласи. Бугарија вели ние ја признаваме постоењето на македонската нација и јазик. и потоа велат да разговараме за историјата. Историјата треба да им ја оставиме на Комисијата. Јас сакам целосно признавање, чисто признавање на македонскиот идентитет и јазик. А, не велат реалноста ја признаваме, ама да разговараме за корените, вели Заев.

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch Code Geass: Lelouch of the Rebellion: Miraculous Anniversary aniwatch Episode Full anime online

Website https://animefreak.ws: Watch A.D. Police: To Protect and Serve (Dub) animefreak Episode 12 vinland saga animefreak

Website https://gogoanime.be: Watch Clannad: Another World, Tomoyo Chapter (Dub) gogoanime Episode Full gogoanim3

Website https://animeflv.uk: Watch From Up on Poppy Hill (Dub) animeflv Episode Full watch anime free

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimelol

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx