Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

Заев: Како што знаеме да им ги тутнеме мобилните за играње, така да ги тераме и да учат

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на социјалните мрежи од голема група на родители кои инсистираат образовниот процес да се темели на хартиената форма.

„Апелирам до сите – како што знаеме да им ги тутнеме телефоните и компјутерите на децата за играње игрички во раце и ние да си ја вршиме работата, дајте малку да ги научиме и образованието да го учат Паралелено, напоменувам, покрај тоа што ќе има и пишани учебници. Ја следам навистина целата дебатат што се случува. И јас сум бил некогаш ученик. Бојкот, бегање од часови, тоа е најлесната работа. Ама ние родителите мораме да имаме одговорност затоа што светот оди напред. Дигитализацијата постои насекаде. Виртуелните можности се огромни. Знам дека секоја промена е тешка, но мораме да се помрднеме, да бидеме во чекор со светот, да менуваме“, рече денеска Заев.

Премиерот потсети дека законската реформа во првата образовна година ќе започне со четвртотот одделение, а потоа со петтото и така натаму.

loading...

ANIMEFLIX animes online: Watch Black Clover (Dub) Episode 15

4Anime 4anime sign up: Watch I Shaved. Then I Brought a High School Girl Home. Episode 5