БОМБА НА КАЕВСКИ: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола

Заев му одговори на Мицкоски: Владиното мнозинство може само да расте а не да опаѓа, зарем мислите дека некој пратеник би се приклучил на анти западните политики на Мицковски?!?!

За изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека работи на обезбедување мнозинство во парламентот за да се распушти Собранието и да се оди на предвремени избори, премиерот Зоран Заев одговори дека мнозинството може само да расте.

Премиерот рече дека треба да се внимава на изјавите што ги даваат во јавноста бидејќи од тоа зависи и дали до граѓаните и до деловната заедница се испраќа порака на стабилност или нестабилност.

„Јас одговорно тврдам дека парламентарното мнозинство може да расте, а не да паѓа. Ќе се обидам да објаснам на наједноставен начин. Политиките што ги води СДСМ и тие на ВМРО-ДПМНЕ се основата дали ќе има миграции од лево кон десно или обратно. Нека ценат сите експерти дали има реална основа да ја зголемиме бројка на пратеници на сето ова што го зборуваме: проекти; европска интеграција; НАТО и големите операции што ги организираме рамо до рамо со САД, Грција и Бугарија; држењето на стабилно мултиетничко општество со јасни економски перспективи… Сето друго е ризикот што треба да го прифатиме. Мојот прв опонент Христијан Мицкоски не употребува ни ‘С’ од ’Северна‘. Може да замислите што ќе биде во државата? И зошто да одиме на предвремени парламентарни избори? Зарем не е потребно да дадеме еден мандат од 4 години конечно и власта да покаже што може, но и да дадеме граѓаните да ги почувствуваат економските бенефити“,

рече Заев.

loading...

https://tai.go88.is/

link tải sunwin mới nhất tại sunwin app store tại sunwin app store