ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

Заев на Сител: Мицкоски ќе продолжи да нижи порази затоа што нема став, затоа што води политики на штета на граѓаните

Мицкоски ќе продолжи да нижи порази, затоа што води политики кои се етницентрични, кои се против нашето мултиетничко општество, порача вечерва претседателот Зоран Заев во гостувањето во Дневникот на Сител Телевизија.

„Од една страна ја повикувате Левица на коалиција и тоа како коалиција која е против НАТО, коалиција против ЕУ, коалиција за исмејување на стратешкиот партнер САД? Коалиција која што е против соседите? Коалиција која што е против Албанците? А од друга страна влегувате во коалиција со албанска политичка партија. Толку да се нема став по сите овие политички прашања се навистина да се изначудите и на крајот да заклучите зошто и ќе продолжи да нижи порази господинот Мицкоски.“ порача Заев коментирајќи ги најавите за предизборни коалиции.

Претседателот Заев посочи дека на 17 октомври ќе одлучуваат граѓаните кои ќе ја избираат најдобрата понуда за нивната општина.

„Ова се избори каде одговорноста и одлуката е кај граѓаните не е кај политичарите. Ние не ги носиме гласачите во џеб, никој од нас. Одговорноста и одлуката на граѓаните доаѓа согласно нивниот впечаток на состојбите нивниот поглед кон кандидатите и нивната верба во иднина во својата општина во која ќе гласаат. Прво, политиките кои се етноцентристички, кои се контра мултиетничкото наше општество кои зборуваат за чиста Македонија е првата причина за која што око не ми трепнува дали некој ќе влезе во некоја коалиција. Јас ви тврдам денес, дека поддржувачите на Алијанса нема да гласаат за ВМРО – ДПМНЕ ниту пак подржувачите на ВМРО – ДПМНЕ ќе гласаат за Алијанса. Не заради тоа што мене тоа ми се допаѓа дека ќе имаат помалку гласови како опозициони партии тоа е израз на нивните политики.Кој како сака нека влегува во коалиција, на изборите одлучуваат граѓаните кои ја бараат најдобрата понуда, кои не сакаат кочења блокади и поделби.“ заклучи претседателот Заев.

loading...

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Red Colored Bridge animepahe Episode Full anime sites

AnimeDao: Love Hina Again anime episode 3 online free at https://animedao.nl weathering with you animedao

TwistMoe: Cosplay Complex anime episode 3 online free at https://twistmoe.net teist moe

Hypothes: https://hypothes.is/users/gogoanimelol

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animeflixnl