Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

Заев: Напредокот на Центар продолжува со Герасимовски, на 17 октомври го бираме Најдоброто и за Центар и за Скопје

Горан Герасимовски e Најдоброто за општина Центар, тој има мотив и неговите и вашите деца да живеат во современ европски Центар, има конкретен и јасен план како да го донесе Најдоброто во Центар со прецизни рокови за реализација на проектите и тоа го издигнува над другите кандидати, порача вечерва од Капиштец претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

„Во следните 4 години силно ќе го поддржиме Горан во определбите за чиста животна средина, енергетска ефикасност, квалитетна инфраструктура и безбеден сообраќај, нови паркинг-места, современо и инклузивно образование, економски развој на Центар, инвестиции во младите, родова еднаквост, грижа за сите, редовна комуникација со граѓаните, како и во неговите планови за инвестиции во младите таленти и за поддршка на развојот на културата и на спортот“ посочи Заев.

Претседателот Заев пред присутните истана дека проектите во Програмата на Герасимовски ќе бидат поддржани и од централната власт, но и од градската власт која повторно ќе биде предводена од Петре Шилегов.

За следниот период најавуваме инвестиции во предучилишното образование: Центар добива две нови градинки, проширување на капацитетите на ОУ „Коле Неделковски, ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ станува комунално претпријатие, а предвидена е и изградба на катни и на монтажни гаражи, Центар ќе стане паметна ошштина, а Дебар маало добива нов лик со нов пак и монтажен паркинг на местото на старите бараки на ПУИК“ посочи Заев.

Заев му се заблагодари на сегашниот градоначалник на Центар Саша Богдановиќ и од граѓаните побара поддршка, за Центар и Скопје уште во првиот круг да го добијат Најдоброто.

„Во недела на 17 октомври да гласаме за број 12, за уште еден градоначалнички мандат за Петре Шилегов – Шилегов, градоначалник на Скопје! 12 за Горан Герасимовски – Горан, нов градоначалник на општината Центар! 12 – за Слобода, Демократија, Развој како во државата, така и во општините! За Најдоброто – број 12!“ повика Заев.

loading...

https://tai.go88.is/

https://sunwin.gg/