На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

ЗАЕВ НЕМА ДА БАРА ОСТАВКА ОД ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ ОТИ ПОСВЕТЕНО РАБОТИ И ЗЕЛ САМО ТРИ ДЕНА СТАР ОДМОР

Премиерот Зоран Заев нема да побара оставка од вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски кој заминал на одмор во Дубаи бидејќи тој има законско право на одмор, а не постои ни забрана за влез и излез од земјава за македонските граѓани.

Од кабинетот на премиерот на прашањето на САКАМДАКАЖАМ.МК дали Заев ќе побара оставка од Николовски од морални причини бидејќи во ек на пандемија кога луѓе губат работни места, а фирми очекуваат економска помош тој заминал на одмор на егзотична дестинација, велат дека во никој случај нема да се бара оставка.

„Вицепремиерот Николовски редовно и посветено ги реализира активностите и обврските во рамки на неговите надлежности. Вицепремиерот користеше три слободни денови од неговиот лански годишен одмор согласно Законот за работни односи и од денеска тој е на своето работно место. Тој продолжува со силен интензитет во реализација на владиниот антикорупциски план, од него во никој случај нема да се бара оставка“, велат од Кабинетот на премиерот.

Од владината служба за односи со јавноста за САКАМДАКАЖАМ.МК одговорија дека Николовски од денеска се враќа на своите работни обврски.

„Заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, согласно Законот за работни односи, од приватни причини, користеше одмор од 2020 година, во времетраење од три дена, заклучно со денешниот ден“, велат од кабинетот на Заев и додаваат дека ‘не постои забрана за влез и излез во земјата за македонски граѓани, тоа право не е ограничено за никого‘.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime stream That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

english anime AnimeDao My Hero Academia

anime streaming The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Attack on Titan Episode 17