ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

Заев од Битола: Се додека не се реформира, ВМРО-ДПМНЕ ќе нема поддршка од граѓаните, ние продолжуваме да го носиме Најдоброто

Убеден сум во мудроста на граѓаните на Битола, тие знаат да направат разлика и соодветно да реагираат, да дадат поддршка на концептот на СДСМ и Коалицијата, затоа што сите знаат дека ВМРО-ДПМНЕ ваква нереформирана, прорежимска, на овие избори не е понуда, истакна претседателот на СДСМ на граѓанската трибина во Битола.

Тој истакна дека Мицкоски се одлучи дури на некрофилски политики, иако со нив ги повредува и загрижува луѓе, покажа незрелост со тоа што нема став по ниту едно државничко прашање, не поддржа ниту една важна одлука за граѓаните и за државата и за се е против.

Со ВМРО-ДПМНЕ ќе има повторно кавга дома, ќе има кавга со соседите, кавга со целиот свет, ретроградни процеси, назадување и разочарување, никому тоа не му треба, порача Заев, нагласувајќи дека разликата меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е огромна.

СДСМ ги донесе транспарентноста и отчетноста на највисоко ниво и денес сè се знае, СДСМ ја намали младинска невработеност на 29%, што во времето на ВМРО-ДПМНЕ беше на 42 %, го зголемивме растот на платите за три пати. ВМРО-ДПМНЕ обештети 900 стечајци, а СДСМ обештети 12.000 стечајци. Ја вративме евтината тарифа на струјата, а ВМРО-ДПМНЕ ја имаше покачено струјата за 100 %. Ние создаваме и реализираме антикризни мерки за економска стабилност, а ВМРО-ДПМНЕ или е против, или кочи или ги блокира, истакна Заев.

Тој наведе дека СДСМ изгради и реконструираше 60 градинки, 80 училишта, 60 полициски станици, над 50 здравствени домови и амбуланти, а тие направија 300 споменици, само „Воинот на коњ“, чини колку 30 од темел ново изградени детски градинки.

Едноставно е, додека не се реформира, ВМРО-ДПМНЕ не може да ја добие довербата од граѓаните на кои било избори, а ние во меѓувреме ќе продолжиме да го нудиме и да го носиме најдоброто за секоја општина, најдоброто за државата, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев, од Битола.

loading...

GO88 - Game bài đổi thưởng uy tín | Link tải game IOS go88 game tài xỉu go88 lmhmod

https://sunwin.fan/