Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Заев од Делчево: Од 1-ви јануари повисоки пензии, се грижиме за сите граѓани

Ја покачивме минималната плата од 8-9000 на 15.000 денари и денеска имаме просечна плата од 28 764 денари, за 6300 денари, односно сите плати се покачени за најмалку 100 евра. Ќе се промени комплетно методологијата на пресметките на пензиите, секаде во Европа е вграден и втор механизам, а тоа е порастот на просечните плати, кај нас платите растат за 10 посто повеќе, рече претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, на митингот „Најдоброто за нашата општина“ во Делчево.

-Од 1 јануари ќе растат согласно цеените на мало и согласно порастот на просечните плати, така што пензионерите кои се заслужни за ова богатство од земја ги помагаат и децата и внуците и овие пари ќе бидат благоедет за нив, рече тој.

Тој посочи дека Северна Македонија е држава членка на НАТО, постигнавме успеси, во една рака имаме успешен попис, а во друга рака НАТО членство, оваа Влада има капацитет да спроведува вакви процеси, денеска татковината ние слободна безбедна и сигурна, обезбедени граници.

-Омаме траен мир конечно имаме држава со имотен лист која ги впиша македонците во ОН со свој јазик, рече Заев.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeFreak Death Note (Dub)

english dubbed anime AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-