Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите

(ВИДЕО) Заев: Ова е најголем пораз досега за ЕУ, тешко ми паѓа, ова е голема неправда која не е желба на бугарскиот народ и на Борисов

Премиерот Зоран Заев вечерва е гостин на ТВ21 во „Клик Плус“. Премиерот ја коментираше одлуката на Бугарија да стави вето на почетокот на преговорите, односно да не одобри преговарачка рамка.

Заев рече дека ова е најголемиот пораз за ЕУ, и дека разочаран од одлуката.
„Постигнавме Договор со Бугарија, и кога требаше да испорача ЕУ, таа не го стори тоа, и ова е најголем пораз за Европа. Треба да продолжиме да правиме напори, во духот на градење пријателство, дијалог, не конфликти. Мене ми паѓа многу тешко, затоа што верувам дека тоа не е желба на бугарскиот народ, туку на политика пред изборите во Бугарија. Но, еве, да дадеме шанса до декември.“, рече Заев во „Клик Плус“.

Целата изјава од гостувањето на Заев на ТВ21 низ следното видео:

loading...

anime stream. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 22

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AnimeDao JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 16

AnimeDao My Hero Academia Episode 12

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2