ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ЗАЕВ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ТРИУМФ – Борисов: Целата ЕУ е против нас, за Северна Македонија ќе нè притиснат со финансиските инструменти

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов гостувајќи во емисијата „Здраво Бугарија“ на бугарската телевизија Нова денеска порача дека целата ЕУ е против Бугарија поради нејзиното постапување кон Северна Македонија во последните седум месеци.

Борисов го цитираше францускиот претседател Емануел Макрон, дека до декември Македонија треба да почне преговори, а тоа, вели поранешниот бугарски премиер, значи оти ЕУ ќе ја принуди Бугарија да направи отстапки.

„И сакам да им кажам, дека поради Северна Македонија, затоа што тие не следат што зборува Макрон сега, не следеа што кажа премиерот на Холандија, Руте, завчера во Скопје: Ќе не принудат со своите финансиски инструменти, затоа што сега целата Европска Унија е против нас сега, ќе нè понижат и на крај ќе го прифатиме. Поради Румен Радев и неговата едноставно ликвидирана надворешна политика и ликвидација“, порача Борисов во гостувањето во емисијата.

Тој во целата емисија имаше остри критики за целокупното владеење со Бугарија во последните седум месеци, откако Бугарија е без политичка влада, а во некои периоди и целосно без влада. Во последните повеќе од пет месеци со земјата управува техничка влада, која што е поставена директно од бугарскиот претседател Румен Радев.

Во Бугарија в недела се одржуваат и претседателски и парламентарни избори, откако претходните два изборни циклуса не доведоа до формирање политичка влада.

Лидерот на ГЕРБ, Борисов во денешната емисија порача дека би го поддржал како премиер и Лозан Панов, кој беше во Скопје пред неколку дена. Панов е инаку претседателски кандидат на претстојните избори.

„Ако станува збор за партиски кандидат за премиер на Бугарија би го предложил Томислав Дончев, но и него нема да го прифатат, бидејќи е поврзан со ГЕРБ“, рече Борисов, наведувајќи дека би го предложил и Лозан Панов.

„На тој кандидат за премиер ќе му дадам сто отсто право да ги избере министрите и да се договори со другите политички партии“, изјави Борисов.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

AnimeHeaven Fairy Tail (Dub) Episode 171

My Hero Academia Season 3 Episode 17

anime streaming Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

free anime My Hero Academia Season 4