СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда

Заев сее иднина и жнее награди на меѓународна сцена, што сеат и жнејат неговите противници?

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ

Заев посеа заедничка иднина, и сега жнее награди на меѓународна сцена и признанија од врвни европски политичари. А дома, вади од свој џеб и донира за државата која со години беше крадена и запустена, и во која политичарите обично земаат, а не даваат на државата.

За разлика од него, доктор Грујо беше типичен пример за тоа. Надвор плаќаше со наши милиони за да го рекламираат, а дома сееше омраза и жнееше наши пари, а богами и плацови за џабал’к.

Не беше и не е нешто поарен и неговиот наследник доктор Мицко – со ожнеаните хидроцентрали и повеќе од пристојните професорски, советнички и директорски хонорари и плати од буџетски, народни пари.

Туку, замислете колку ситно и безначајно од оваа перспектива изгледа левото докторче Апасиев, цела кариера товено со пари од народот, кое сее омраза од Богородица до Табановце и си жнее народни парички доволни за еден пристоен левичарски живот, а богами и лајкови од на себе слични и безначајни мразачи и ботови.

#SledeTene
#StoSeesТoaKeZnees

loading...

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Little Witch Academia: The Enchanted Parade anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Behance: https://www.behance.net/gogoanimelol

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/kissanime-510883