БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

Заев: Секако дека Бугарите биле окупатори, тоа е неспорен факт

Моја должност како премиер е да ги правам првите чекори во снегот и да ги пробивам патиштата, и тоа го правам. Никогаш не се каам за тоа што сум го кажал во интервјуто за бугарската БГНЕС, но жалам за извитоперени работи, посочи премиерот Зоран Заев во „Само интервју“.

– Јас никогаш не кажав дека Бугарија ја администрирала Македонија, туку администрацијата во Бугарија, односно тогашната власт, одлучила да влезе во Третиот рајх. Никој не го прашал бугарското население на референдум дали дали да влезе заедно со фашиститите – рече Заев.

На прашањето дали Бугарите биле окупатори или не, премиерот рече дека секако дека биле.

– Секако дека биле окупатори. Македонија е окупирана во тоа време, а на крајот испадна дека и Бугарија е окупирана, па се приклучи во антифашистичките војски. Секако, дека тоа е окупација од страна на фашизмот во целиот свет. Но, затоа ние не смееме да му дадеме етничка боја на фашизмот. Не можеме да кажеме дека цела Бугарија е фашистичка, оти тоа не е пријателство – рече Заев.

loading...

Website https://animeflv.uk: Watch White Bird animeflv Episode Full gogoanime

Website https://aniwatch.pro: Watch Apocalypse Zero (Dub) aniwatch Episode 2 anime

Watch Hanasakeru Seishounen Episode 39

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Zzb: https://zzb.bz/GDwvc

Lovesolutions431 xobor: http://lovesolutions431.xobor.com/u3327_gogoanimebe.html