ХАОС ВО ДЕСНИЦАТА: ПАЛЧО РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ НА СРЕД КУРТОН АЛФА - ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ КАЈ ТЕРА, ПРВО НИ ВИКА ДА ЗБИРАМЕ ПОТПИСИ ЗА БОЈКОТ НА ПОПИСОТ, ПОСЛЕ И ВИКА НА ДИЈАСПОРАТА ДА СЕ ПОПИШУВА МАСОВНО?!?!
ХАОС ВО ДЕСНИЦАТА: ПАЛЧО РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ НА СРЕД КУРТОН АЛФА - ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ КАЈ ТЕРА, ПРВО НИ ВИКА ДА ЗБИРАМЕ ПОТПИСИ ЗА БОЈКОТ НА ПОПИСОТ, ПОСЛЕ И ВИКА НА ДИЈАСПОРАТА ДА СЕ ПОПИШУВА МАСОВНО?!?!
ИФИМЕС: Владата со брзото пронаоѓање на Мијалков спречи обид за државен удар во С.Македонија
ИФИМЕС: Владата со брзото пронаоѓање на Мијалков спречи обид за државен удар во С.Македонија
ЗЛАТКО МАРИН: Пристигнаа вкупно 22 идејни решенија за проектирање управна зграда на Општина Аеродром по објавениот анонимен конкурс
ЗЛАТКО МАРИН: Пристигнаа вкупно 22 идејни решенија за проектирање управна зграда на Општина Аеродром по објавениот анонимен конкурс
Пролетта е идеално време за убави работи - потрошувачки кредит на Комерцијална Банка до 30 000е со евро клаузула
Пролетта е идеално време за убави работи - потрошувачки кредит на Комерцијална Банка до 30 000е со евро клаузула
ЗА ПРВ ПАТ ПОТЕЧЕ ВОДА ВО БУЛАЧАНИ, ГАЗИ БАБА: УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ НА ВРЕДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ
ЗА ПРВ ПАТ ПОТЕЧЕ ВОДА ВО БУЛАЧАНИ, ГАЗИ БАБА: УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ НА ВРЕДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ
Заев: Владата ниту преговарала, ниту ќе преговара за македонскиот идентитет и јазик!
Заев: Владата ниту преговарала, ниту ќе преговара за македонскиот идентитет и јазик!
Заев и Николовски во офанзива против корупцијата: Нема веќе чување предмети по фиоки и чекање на шалтери, воведуваме Е-инспектор
Заев и Николовски во офанзива против корупцијата: Нема веќе чување предмети по фиоки и чекање на шалтери, воведуваме Е-инспектор
Од 50-та седница на Владата: Усвоен Планот за борба против корупцијата; Усвоен здравствениот протокол за непречено спроведување на Пописот; Одобрен Предлог законот за прогласување на дел од Шар Планина за Национален парк
Од 50-та седница на Владата: Усвоен Планот за борба против корупцијата; Усвоен здравствениот протокол за непречено спроведување на Пописот; Одобрен Предлог законот за прогласување на дел од Шар Планина за Национален парк

Заев: Вакцините ќе си ги платиме, ние сме држава, народот плаќа даноци и имаме обезбедно пари, руската „Спутник“ може да пристигне пред „Модерна“ и „Фајзер“

Понудата за донација на вакцини против ковид-19 од Бугарија е чин на пријателство, рече премиерот Зоран Заев во емисијата „Само интервју“ на Канал 5.

– Вакцините коишто ќе ги добиеме, без разлика дали преку Ковакс системот, од Грција или од Бугарија, најверојатно ќе пристигнат во март следната година. За вакцините имаме издвоено пари и ќе си ги платиме. Само ако некој рече дека е донација, тогаш нема да ги платиме. Инаку, без разлика дали како чин на пријателство некој ќе ни достави од нивните вакцини, ние ќе си ги платиме. Ние сме држава, луѓето плаќаат даноци и пари имаме обезбедено – рече Заев.

Тој исто така најави дека руската вакцина „Спутник“ би можела да стигне во земјава пред „Модерна“ или „Фајзер“.

loading...

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 1 at website https://animeplanet.cc. See more manga anime planet

Boruto: Naruto Next Generations Episode 182 at website https://funimationfree.com. See more funimation on switch