ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ШИРУМ СВЕТОТ ЗА СИТЕ ДОСЕГАШНИ И ИДНИ ПОЖАРНИКАРИ од тимот на MACEDONIAN FIRE WATCHERS
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ШИРУМ СВЕТОТ ЗА СИТЕ ДОСЕГАШНИ И ИДНИ ПОЖАРНИКАРИ од тимот на MACEDONIAN FIRE WATCHERS
РАБОТА НА БРОД - ОТВОРЕНИ МЕНАЏЕРСКИ ПОЗИЦИИ
РАБОТА НА БРОД - ОТВОРЕНИ МЕНАЏЕРСКИ ПОЗИЦИИ
РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА – ЗА СТУДЕНТИ 3 (три) МЕСЕЧЕН РАБОТЕН ПРОЕКТ
РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА – ЗА СТУДЕНТИ 3 (три) МЕСЕЧЕН РАБОТЕН ПРОЕКТ
ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИКИ ВЕТИ ДЕКА ВЛАДАТА И ПОНАТАМУ ЌЕ ВЛОЖУВА ВО БИТОЛА
ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИКИ ВЕТИ ДЕКА ВЛАДАТА И ПОНАТАМУ ЌЕ ВЛОЖУВА ВО БИТОЛА
Кондовски на заедничка маса со членови на спортските клубови во Битола
Кондовски на заедничка маса со членови на спортските клубови во Битола
Прва средба на највисоко ниво со новата американска администрација: Шекеринска на состанок со секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин III
Прва средба на највисоко ниво со новата американска администрација: Шекеринска на состанок со секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин III

Заев: Вакцините ќе си ги платиме, ние сме држава, народот плаќа даноци и имаме обезбедно пари, руската „Спутник“ може да пристигне пред „Модерна“ и „Фајзер“

Понудата за донација на вакцини против ковид-19 од Бугарија е чин на пријателство, рече премиерот Зоран Заев во емисијата „Само интервју“ на Канал 5.

– Вакцините коишто ќе ги добиеме, без разлика дали преку Ковакс системот, од Грција или од Бугарија, најверојатно ќе пристигнат во март следната година. За вакцините имаме издвоено пари и ќе си ги платиме. Само ако некој рече дека е донација, тогаш нема да ги платиме. Инаку, без разлика дали како чин на пријателство некој ќе ни достави од нивните вакцини, ние ќе си ги платиме. Ние сме држава, луѓето плаќаат даноци и пари имаме обезбедено – рече Заев.

Тој исто така најави дека руската вакцина „Спутник“ би можела да стигне во земјава пред „Модерна“ или „Фајзер“.

loading...

Website https://animekisa.in: Watch The Eccentric Family 2 animekisa Episode 12 anime websites

https://animedao.nl anime sites

https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix

GoGoAnime: Inari, Konkon, Koi Iroha.: Inari, Konkon, Semishigure. anime episode Full online free at https://gogoanime.be watch anime

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/

Speedrun: https://www.speedrun.com/user/animeflixnl