Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните

Заев: Во кампањата кажав што чувствувам за ДУИ, но граѓаните се тие кои одлучуваат

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев во вечерашното гостување на МТВ истакна дека законите за борба против криминалот и корупцијата се донесени и тие предвидуваат големи казни, но, како што истакна, проблем е што не се спроведуваат.

-Верувам дека ќе се изборам против корупцијата, борбата е заедничка, важни се институциите, медиумите. Дај Боже 100 посто да успееме – рече Заев.

Одговарајќи на прашање дали верува дека ќе се избори со корупцијата со тенко мнозинство од кое составен дел е и ДУИ, Заев рече:

„Седум состаноци со Али Ахмети и Артан Груби не беа само дали Насер Зибери ќе биде премиер, туку и за многу теми, слабости, размислувавме кадровски, секаде има промени, има и кај нас…

Тој додаде дека памети дека првиот вицепремиер Артан Груби бил инволвиран во инцидентите на Калето, но не верува дека поради тоа нема да си ги исполнува обврските.

-Јас побарав ДУИ да ја преземе надворешната политика, го предложија Бујар Османи, а вицепремиерското место да го добиеме ние, тоа е битно за преговорите со ЕУ и фондовите – изјави Заев.

Тој рече дека за време на изборната кампања кажал што чувствува за ДУИ, но, како што нагласи, граѓаните ги определиле позициите.

-Граѓаните ни даваат патоказ. Јас можам да кажам што сакам, но во демократија граѓаните одлучуваат и тие го определија тој правец – рече Заев.

loading...

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (Dub) Episode Full

https://kissanime.mx kissanime beastars

Website https://animeheaven.pro: Watch Steins;Gate: Kyoukaimenjou no Missing Link - Divide By Zero (Dub) animeheaven Episode Full watch anime

Website https://animebee.to: Watch Soul Eater animebee Episode 51 english dubbed anime

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/138957050-gogoanimebe

Note: https://note.com/kissanimemx