ЛАЖЕЊЕ БЕЗ УСУЛ И МЕРКА - ВМРОВЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: Директорот на скопски водовод, Душко Вескоски со документи ги демантираше вмровците кои го обвинија за криминал!
ЛАЖЕЊЕ БЕЗ УСУЛ И МЕРКА - ВМРОВЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: Директорот на скопски водовод, Душко Вескоски со документи ги демантираше вмровците кои го обвинија за криминал!
ОНА ОД ШТО НОРМАЛЕН СЕ СРАМИ, БУДАЛА СЕ ГОРДЕЕ: МИЦКО ДЕНЕСКА СЕ СЛИКАШЕ СО ДИКТАТОРОТ ОРБАН, ЗОШТО НЕМА НЕГОВА СЛИКА СО АНГЕЛА МЕРКЕЛ, БОРИС ЏОНСОН, ДОНАЛД ТРАМП КОИ ИСТО ТАКА СЕ ОД ДЕСНИЦАТА?!
ОНА ОД ШТО НОРМАЛЕН СЕ СРАМИ, БУДАЛА СЕ ГОРДЕЕ: МИЦКО ДЕНЕСКА СЕ СЛИКАШЕ СО ДИКТАТОРОТ ОРБАН, ЗОШТО НЕМА НЕГОВА СЛИКА СО АНГЕЛА МЕРКЕЛ, БОРИС ЏОНСОН, ДОНАЛД ТРАМП КОИ ИСТО ТАКА СЕ ОД ДЕСНИЦАТА?!
БРАВО - Comodita Home донираше душеци на Детска Клиника Козле! Со ова почнува хуманата мисија на Comodita Home под слоганот „Секој сон е важен“ во вредност од над 100 000 евра!
БРАВО - Comodita Home донираше душеци на Детска Клиника Козле! Со ова почнува хуманата мисија на Comodita Home под слоганот „Секој сон е важен“ во вредност од над 100 000 евра!
Заврши „Гола месечина“ - Општина Аеродром
Заврши „Гола месечина“ - Општина Аеродром
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: КИКИФРИКИ Е МЕТАФОРА НА ЗЛОТО
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: КИКИФРИКИ Е МЕТАФОРА НА ЗЛОТО
Потпишан договор за соработка за заштита на сведоци помеѓу МВР и Меѓународниот Кривичен Суд
Потпишан договор за соработка за заштита на сведоци помеѓу МВР и Меѓународниот Кривичен Суд
КОНЗУЛСКА БИТОЛА Е ЕВРОПСКИ ГРАД Кондовски најавува соработка со збратимените градови
КОНЗУЛСКА БИТОЛА Е ЕВРОПСКИ ГРАД Кондовски најавува соработка со збратимените градови
ЧОВЕКОТ СТАНУВА ПОЛИТИЧКА ЛЕГЕНДА НА КАНАДА - Трудо победи на изборите во Канада, О’Тул го призна поразот
ЧОВЕКОТ СТАНУВА ПОЛИТИЧКА ЛЕГЕНДА НА КАНАДА - Трудо победи на изборите во Канада, О’Тул го призна поразот

Заев- Во мала земја за некој што бил директор на УБК , не е тешко да слушне дека е побаран притвор

Во мала земја како нашата, посебно за некој што бил директор на УБК долги години, не е тешко да слушне дека некој побарал притвор, за да може да се крие 40 часа. Четириесет часа може и некој ситен џепарош, криминалец да се скрие, ама тој ќе биде пронајден ако системот функционира, рече премиерот Зоран Заев од собраниската говорница.

Тој одговараше на прашање на пратеникот од СДСМ, Миле Талески кој го праша до каде се реформите во правосудниот систем, а Заев како резултат на досегашните реформи го посочи случајот со Сашо Мијалков, кој два дена ја крена цела јавност и и држава на нозе за потоа сам да се пријави во Обвинителството за да си го земе решението за куќен притвор.

– Треба да знаат нашите граѓани дека во држава, која 11 години беше окупирана држава со индиции за украдени стотици и стотици милиони евра, не е лесно во ваков систем на земја во развој со тенденција да стане полноправна членка на ЕУ и следниот чекор да биде отворање на поглавјата за преговори со ЕУ, во систем во кој последиците од 11 годишен режим оставиле свои траги и допираат до луѓето. Да дочекаме да имаме завршница на вакви крупни случаи што се симбол на борбата против криминалот и корупцијата. Среќен сум што македонското правосудство и обвинителство и за судство, кои ги донесоа предметите на својата завршница, еден дел се веќе завршени со правосилни судски пресуди, еден ден се пресудени на прв степен, еден дел се пред соопштување на пресуда, како што е еден од најважнните случаи Таргет тврдина. Закажана е за утре соопштување на пресудата и веројатно тоа беше причината зошто еден од обвинетите во тој случај Сашо Мијалков се пушти во бегство, изјави Заев.

Според него, целиот овој амбиент, како што рече, ја испратил вчера пораката дека може системот да биде ставен во функција, почитувајќи ги сите донесени закони, секој да ја одработи својата работа за да не му се исплати некој да бега од одговорноста, да ја напупшта државата или да се крие.

– Затоа Мијалков се предаде, заради тоа што нема начин како да се исплати или реализира самото бегство, рече Заев.

Од парламентарната говорница порача дека обвинителите и судиите не му должат никому ништо, ниту треба да учинат или да направат за некој нешто, треба да го исполнат тоа што граѓаните кои ги плаќаат очекуваат од нив, а тоа е, потенцира, да ја зголемат ефикасноста во својата работа, транспарентноста, да биде делењето на правдата еднакво за сите, од секој можен аспект, за да можеме да доживееме реформирано судство како трајна основа за сите други придобивки што народот ги очекува.

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch Seven Mortal Sins aniwatch Episode 12 anime websites

Website https://animeheaven.pro: Watch Koutetsujou no Kabaneri Movie 1: Tsudou Hikari animeheaven Episode Full anime

Watch Gee Dor Dor's Space Adventure Episode Full

Animepahe: Douluo Dalu: Hanhai Qian Kun anime episode 13 online free at https://animepahe.cc free anime

Rctech: https://www.rctech.net/forum/members/animefreakws-254290.html

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimelol