КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш

Заев: Зборувајте слободно на телефон, никој друг не би одел 12 години во затвор

Коментирајќи ја борбата со корупцијата, премиерот Зоран Заев во интервју за „Слободен печат“ порача дека санкциите се порака за да не се повтори едно кривично дело, посочувајќи ја затворската казна од 12 години за екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков за предметот „Таргет-Тврдина“.

Пресуда за „Таргет-Тврдина“: Мијалков – 12 години затвор, Јанкулоска – 4, Грујевски и Бошковски – по 15 години

„Не значи дека некој до денеска ако не бил коруптивен дека утре нема да биде коруптивен. Важна е пораката од оној што е фатен да не му падне на памет друг да прави незаконско дејствие како друг. Знаете како овие денови кога зборуваме по телефон луѓето обично користат апликации, викам слободно зборувај никој друг нема да се нафати на 12 години затвор, затоа што пораката на санкциијата е да не се повтори никогаш повеќе. 37 бомби вадев сите завршија со решеница – никогаш да не се повтори. Расчистувањето со претходнот режим е сериозна успешна активност на оваа Влада, ако не го кажам јас гледам другите не го спомнуваат затоа што сите зборувавме за украдени милијарди, тие пари рушат системи, не е лесно да придвижите процеси на најтранспарентен начин и да завршат процесите, дали со ослободителна, дали со осудителна пресуда, завршуваат процесите“,

рече Заев.

Тој го посочи масовното прислушување како еден од најважните предмети со судска разрешница и потсети на судски процеси и за функционери од СДСМ.

„Најважниот процес е пресуден, а второт предмет според мене по важност е „Титаник“ за изборите, сите други се важни. Денеска во правосудството има политичари од сдсм и се борат за својата правда да докажат дека се невидни или да бидат осудени. Градоначалникот на Ново Сегари, мој добар другар и пријател го фатија со цирари, готово, дури и казна затворска одлежа, значи законот мора да важи за сите“,

рече Заев.

Премиерот ги повика и граѓаните да пријавуваат и да придонесат во борбата против корупцијата.

„Корупцијата боли. На сиромашен човек да му земеш 50 евра за нешто што му следува по закон, тоа е катастрофа, ја урнисува душата, тоа е болно. Мораме да ги впрегнеме механизмите на реакција, прво граѓаните мора да пријавуваат. Добивам извештаи неделни од телефоните за пријавување корупција – никој не пријавува. Тоа мораме да го промениме, секој од нас да даде придонес, да се пријавува корупцијата, кој и да е, треба да се пријави макар била и само индиција“,

рече Заев.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

One-Punch Man Episode 6

watch anime Death Note (Dub)

Bleach (Dub)

ANIMEFLIX SK8 the Infinity (Dub) Episode 6

free anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation