БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА

Заев: Зборувајте слободно на телефон, никој друг не би одел 12 години во затвор

Коментирајќи ја борбата со корупцијата, премиерот Зоран Заев во интервју за „Слободен печат“ порача дека санкциите се порака за да не се повтори едно кривично дело, посочувајќи ја затворската казна од 12 години за екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков за предметот „Таргет-Тврдина“.

Пресуда за „Таргет-Тврдина“: Мијалков – 12 години затвор, Јанкулоска – 4, Грујевски и Бошковски – по 15 години

„Не значи дека некој до денеска ако не бил коруптивен дека утре нема да биде коруптивен. Важна е пораката од оној што е фатен да не му падне на памет друг да прави незаконско дејствие како друг. Знаете како овие денови кога зборуваме по телефон луѓето обично користат апликации, викам слободно зборувај никој друг нема да се нафати на 12 години затвор, затоа што пораката на санкциијата е да не се повтори никогаш повеќе. 37 бомби вадев сите завршија со решеница – никогаш да не се повтори. Расчистувањето со претходнот режим е сериозна успешна активност на оваа Влада, ако не го кажам јас гледам другите не го спомнуваат затоа што сите зборувавме за украдени милијарди, тие пари рушат системи, не е лесно да придвижите процеси на најтранспарентен начин и да завршат процесите, дали со ослободителна, дали со осудителна пресуда, завршуваат процесите“,

рече Заев.

Тој го посочи масовното прислушување како еден од најважните предмети со судска разрешница и потсети на судски процеси и за функционери од СДСМ.

„Најважниот процес е пресуден, а второт предмет според мене по важност е „Титаник“ за изборите, сите други се важни. Денеска во правосудството има политичари од сдсм и се борат за својата правда да докажат дека се невидни или да бидат осудени. Градоначалникот на Ново Сегари, мој добар другар и пријател го фатија со цирари, готово, дури и казна затворска одлежа, значи законот мора да важи за сите“,

рече Заев.

Премиерот ги повика и граѓаните да пријавуваат и да придонесат во борбата против корупцијата.

„Корупцијата боли. На сиромашен човек да му земеш 50 евра за нешто што му следува по закон, тоа е катастрофа, ја урнисува душата, тоа е болно. Мораме да ги впрегнеме механизмите на реакција, прво граѓаните мора да пријавуваат. Добивам извештаи неделни од телефоните за пријавување корупција – никој не пријавува. Тоа мораме да го промениме, секој од нас да даде придонес, да се пријавува корупцијата, кој и да е, треба да се пријави макар била и само индиција“,

рече Заев.

loading...

AnimeFreak animefreak dororo: Watch High School DxD Episode 10 (https://animefreak.ws/m/vkZ/ep-10)

AnimeHeaven sites like animeheaven: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animeheaven.pro/m/ZnEL) Episode 13