Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

ЗАКЛУЧОК ОД ФИЈАСКОТО ВО БРИСЕЛ: Значи политичарите не лажеле 30 години за тоа дека сме стратешки важна земја за Европа и светот?!?!

Цели триесет години политичарите не лажеа дека земјава била некаков крстопат и била стратешки важна за мирот и за економијата на овој дел во светот.

Испадна дека тоа биле лаги со опашки. Испадна дека многу поважно е да имаш пристаништа и да излегуваш на море. Затоа Европа застана на страната на Бугарија.

Затоа ЕУ ги прифати барањата на Бугарија, не дека нашите министри направиле некакво предавство како што обвинува опозицијата, туку победи големината и стратешката позиција на Бугарија. Со прости зборови, Европа направи суров избор – меѓу од една страна малата Македонија која можеш лесно да ја заобиколиш и со авион и со цефка и со кола и со воз, и од друга страна поголемата Бугарија која излегува на море и тешко може да се заобиколи со што и да било, тие ја избраа втората страна. И тоа е суровата вистина, никој во ЕУ нема поим за тоа кој е Гоце Делчев или па чул за Цар Самоил, нити ќе дознаат…

Исто како што во животот, на пример, жените ги бираат побогатите и помоќни и поубави мажи без разлика дали се малце или повеќе говеда во одноесувањето дали се женкари коцкари пијаници итн наместо да речеме добри воспитани момци ама просечни со изглед и со пари и со моќ, и обратно како што ние мажите бираме по секси жени кои можеби и не се толку воспитани, паметни, вредни, верни… Исто и во бизнисот успеваат понечесни и по агресивни луѓе, додека оние меките, чесните, праведните, со обзири и емпатија тешко успеваат да направат многу пари и да стекнат висок статус во општеството…

Едноставно во животот нема правда, владеат посилните и тоа ние денеска го научивме многу болно. Владее силата наместо правдата, владее интересот наместо правдата и принципите и тоа требаше одамна да го научиме од политичарите а не да не лажат во разни патетики и приказни дека ние сме некаков папок на светот и светот ќе се потресол за нас, тоа се тешки глупости, светот го боли тасе за нас, време е да се разбудиме од тој сон и да почнеме да се отрезнуваме од тие будалаштини и да процениме дали сакаме да исправаме криви дрини со светот или сакаме да си ја средиме земјава и да се збогатиме или ќе јадеме корења и ќе браниме историја и митови, тоа е пред нас во следниот период и одлуката ќе ја донесеме групно сите и после сите заедно ќе го јадеме овошјето односно стапот зависно од одлуката.

loading...

ric go88 Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn link vào go88

đăng ký làm đại lý sunwin mã xác thực sunwin chơi sunwin