ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ

ЗАМЕНИК МИНИСТЕРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА, ДИМИТРОВСКИ: Во с. Глобочане, општина Пустец, Албанија, денеска го одбележавме почетокот на реконструкција на старата училишна зграда во спомен музеј на албанскиот и македонски писател Стерјо Спасе кој е роден во ова место

Zoran Dimitrovski

ПРЕСПА ВО ЧЕСТ НА СТЕРЈО СПАСЕ

Во с. Глобочане, општина Пустец, Албанија, денеска го одбележавме почетокот на реконструкција на старата училишна зграда во спомен музеј на албанскиот и македонски писател Стерјо Спасе кој е роден во ова место.

Во рамките на проектот Smart Cul Tour финансиран од програмата за прекугранична соработка ИПА 2 на Европската унија во тек е и реконструкција и на античкиот театар во Хераклеа Линкестис крај Битола.

Имав особена чест како заменик министер за локална самоуправа заедно со домаќините, градоначалникот на Пустец, Пали Колефски, албанската заменичка министерка за култура Мери Кумбе, како и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, да присуствувам на свеченоста каде што беа промовирани проектите кои треба да придонесат за развој на туризмот во Преспанскиот регион. Го посетивме и островот Мал град со питорескната византиска црква Св. Марија од 13 век.

loading...

Dragon Ball Super (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/Ko7X) Episode 131 at website https://kissanimeonline.com hunter x hunter kissanime

Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 1 at Crunchyroll watch one piece online free crunchyroll