ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски во САД побара поддршка во борбата со корупцијата

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, денеска учествуваше на конференција организирана од „LEAD – Law Enforcement against drugs and violence“ во Атланта, САД, на која учествуваа конгресмени, претставници на државни институции, судии, обвинители, претставници на специјалните агенции за спроведување на законот и од полицијата.

Андоновски беше единствениот странски претставник на овој дводневен настан.

Во своето излагање, тој се осврна на проблемите со владеењето на правото, корупцијата и организираниот криминал, неказнивоста и поделената одговорност на законодавната, извршната и судската власт.

Граѓаните, според него, немаат доверба во институциите, и затоа тој побара поддршка од САД во борбата против организираниот криминал и корупцијата, владеење на правото, реформи на правосудниот систем и поддршка во делот на образованието.

-Македонија од земја транзит, стана и земја производител на дрога, која ја уништува иднината на државата, а тоа се младите, рече Андоновски.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

free anime AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 34

AnimeHeaven Bleach (Dub) Episode 359

AnimeHeaven The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 12

animeheaven app Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2