ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ
ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ
ФРЧКОВСКИ: НЕ ЗАМИНАВ АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН ПОРАДИ ФИЛИП РИКЕР, УШТЕ МИ Е ЛУТ ШТО НАПИШАВ ЗА НЕГО КОЛУМНА ДЕКА ПОВЕЌЕ СЕ ГЛЕДА СО МИЈАЛКОВ ОД ШТО СЕ ГЛЕДА СО ЖЕНА МУ
ФРЧКОВСКИ: НЕ ЗАМИНАВ АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН ПОРАДИ ФИЛИП РИКЕР, УШТЕ МИ Е ЛУТ ШТО НАПИШАВ ЗА НЕГО КОЛУМНА ДЕКА ПОВЕЌЕ СЕ ГЛЕДА СО МИЈАЛКОВ ОД ШТО СЕ ГЛЕДА СО ЖЕНА МУ
Ковачевски: Нема да дозволиме енергетската криза да удри силно врз џебот на граѓаните
Ковачевски: Нема да дозволиме енергетската криза да удри силно врз џебот на граѓаните
ФРЧКОВСКИ: ПАРТНЕРСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА И САД СЕ РОДИ И ЗАЦВРСТИ ВО 90-ТИТЕ ТАКА ШТО ИМ ГИ ПОНУДИВМЕ СИТЕ НАШИ ШПИОНСКИ КАНАЛИ ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ПОЗИЦИИТЕ НА СРБИТЕ ВО БОСНА И КОСОВО
ФРЧКОВСКИ: ПАРТНЕРСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА И САД СЕ РОДИ И ЗАЦВРСТИ ВО 90-ТИТЕ ТАКА ШТО ИМ ГИ ПОНУДИВМЕ СИТЕ НАШИ ШПИОНСКИ КАНАЛИ ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ПОЗИЦИИТЕ НА СРБИТЕ ВО БОСНА И КОСОВО
КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Минималната плата нема да се зголеми наскоро поради енергетската криза
КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Минималната плата нема да се зголеми наскоро поради енергетската криза
Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да одат на факултет и да научат што е инфлација
Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да одат на факултет и да научат што е инфлација
ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра

ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА

Не знаеме како ќе се одрази врз СДСМ повлекувањето на Заев од политиката.

Но она што знаеме е дека неговото повлекување ќе биде голем силен удар во стомак за ВМРО ДПМНЕ. Може и меѓу нозе и во глава, ќе видиме.

Затоа што овие 5 години ВМРО ДПМНЕ истури толку многу црна пропаганда за Заев, што тоа го надмина дури и нивото на црнило за Црвенковски и Бучковски и Георгиевски заедно!!!

Те црпнат, те предавник, те клан Заев, те нарко бос, муртинец, селанец, продавач на тезга,, глуп, неписмен, не знаел англиски, те ова те она, марихуани, Глобал, возење мотори, се возел во скапо лимузини, те Вицето те Вицето, Рашко, Боки, луј витон куфери, снимки со Верушевски дрн дрн јариња не отекоа 5 години!

Сега сето тоа заминува во канализација!!! И сега е голема паника во белата палата!!!

За што ли сега ќе гунџаат?!?! За што ли ќе дрндаат?! Како ли сега ќе го плашат народот?!?!

Ќе немаат сега со што да ги наполнат своите куртон портали и своите куртон телевизии, за што ли сега ќе раскажува вицеви Мицко на митинзи?!?!

Новиот лидер по се изгледа Ковачевски е професор на факултет, бил менаџер на големи корпорации, сега има свој бизнис, доктор на науки, од урбано Куманово, за што ли сега ќе му се фатат?!?!

Што ли сега ќе му најдат маана?! Не пие, нема швалерки, семеен човек, воздржан, конзервативен, сериозен, што ли сега ќе смисли вмровската машина за црнила и пропаганда?!?!

Не дека они нема да се снајдат, тоа се копилиња кои мајка си тракале, но сепак ќе им биде тешко и тоа нема да лепи толку лесно кај народот како досега што лепеше црната пропаганда за Заев и поради што СДСМ плати голема цена на последните избори…

Иронично но заминувањето на Заев може да биде смртна пресуда за Мицковски и ВМРО ДПМНЕ и фактор за возјреснување на СДСМ кој може да се препороди после овој потег на Заев.

Заев е тешкаш, тежок со својата харизма и со својата храброст и знаење да води политика, но во исто време е тешкаш и како тег околу вратот на СДСМ поради налепените рани и флеки од тешката битка за рушење на режимот, тешката битка за влез во НАТО и тешките други реформи кои мораше да ги прави и дома и со Бугарија, но и оставштината на успехот на Заеви во бизнисот за што Заеви никогаш не се срамеле и нема од што да се срамат но ВМРО тоа секогаш го злоупотребуваше доста успешно за да створи омраза кон Заеви кај простите народни маси од руралните но за чудо во последно време и во урбани средини како Карпош, Аеродром, Куманово итн итн…

Секако туга доаѓаат и човечките несовршености на Заев за што тој никогаш не се срамел но медиската машина на ВМРО од Заев направи чудовиште, кловн, лудак, го унакажи, и многу луѓе иако ги сакаат неговите политики им е срам да гласаат за него затоа што е створена атмосфера дека Заев е селанец глуп предавник неписмен лопов итн итн итн… На ова СДСМ не најде медиски силен одговор да се спротистави дури имаше и мислење кај клучните луѓе околи Заев дека медиски не треба да се брани ниту Заев ниту власта затоа што тоа ќе било разбрано како нов режим нова диктатура?!?! Затоа 4 години само се молчеше и не се враќаше на хистеријата и црната пропаганда против Заев и СДСМ и Шилегов и Шекеринска и останатите кои паднаа покосени пред таа масовна паљба…

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime dub Death Note (Dub)

AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Horimiya Episode 8

AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AniWatch Naruto: Shippuden