Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Заплена на имот како последица од криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски оставка

САД го стави на црната листа Никола Груевски, ментор и шеф на Христијан Мицкоски, осуден криминалец во бегство.

На црната листа е и сомнителната компанија на Груевски за која допрва треба да се истражува дали служела за незаконски активности.

Во меѓувреме, од страна на надлежните институции запленет е имот како последица од криминалите поврзани со ВМРО-ДПМНЕ.

За сето ова време, Мицкоски молчи.

Молкот на Мицкоски е најголема потврда дека во оваа партија ништо не е сменето, а Мицкоски од петни жили се обидува да го брани криминалот на ВМРО-ДПМНЕ.

По сите овие признанија, по сите судски пресуди, како онаа од Титаник и по објавата на црната листа, по запленетиот имот во случајот Империја, Христијан Мицкоски треба да си поднесе оставка.

Христијан Мицкоски во времето на режимот кога се правеле криминални дејствија му беше десна рака и советник на Груевски.

Ако Мицкоски знаел за сите криминални активности, за злоупотреба на позициите, за нелегалните пари, зошто молчел, кого бранел?

Граѓаните слушнаа и за директни признанија на поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ како се правеле криминални дела.

Денес голем број од некогашните соработници на Груевски се соработници на Мицкоски и дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ и пратеничката група.

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е партија раководена од Будимпешта, партија која не излегува од режимската матрица.

loading...

go88 e-world cách bắt cầu tài xỉu chuẩn go88 go88 nạp tiền lâu

sunwin clan hop sunwin hotline mất tài khoản sunwin