ШИЛЕГОВ: ГРАД СКОПЈЕ СЕКОГАШ ЌЕ БИДЕ ПАРТНЕР НА СКСЗМ ВО ПОДОБРУВАЊЕТО НА ЛОКАЛНИОТ ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ
ШИЛЕГОВ: ГРАД СКОПЈЕ СЕКОГАШ ЌЕ БИДЕ ПАРТНЕР НА СКСЗМ ВО ПОДОБРУВАЊЕТО НА ЛОКАЛНИОТ ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ
ФОТО: Падна првиот снег во Маврово, Ниже Поле, Крушево
ФОТО: Падна првиот снег во Маврово, Ниже Поле, Крушево
Кондовски: Пчеларството е погодено од климатските промени, затоа ќе обезбедиме поголема поддршка
Кондовски: Пчеларството е погодено од климатските промени, затоа ќе обезбедиме поголема поддршка
ШИЛЕГОВ НА СОСТАНОК СО ЗДРУЖЕНИЕТО „ДО БЕБЕ ПО ПАТ НА ИФВ“: СУБВЕНЦИИ ЗА ИН-ВИТРО ОПЛОДУВАЊЕ
ШИЛЕГОВ НА СОСТАНОК СО ЗДРУЖЕНИЕТО „ДО БЕБЕ ПО ПАТ НА ИФВ“: СУБВЕНЦИИ ЗА ИН-ВИТРО ОПЛОДУВАЊЕ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УНИВЕРЗАЛНА ВЛЕГУВАМЕ ВО НОВА ЕРА НА МАКЕДОНСКАТА КУЛТУРНА СЦЕНА
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УНИВЕРЗАЛНА ВЛЕГУВАМЕ ВО НОВА ЕРА НА МАКЕДОНСКАТА КУЛТУРНА СЦЕНА
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА МОЌТА НА АЛИ АХМЕТИ, ЦЕЛО КИЧЕВО НА НОЗЕ
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА МОЌТА НА АЛИ АХМЕТИ, ЦЕЛО КИЧЕВО НА НОЗЕ
Премиерот Заев се сретна со црногорскиот вицепремиер Абазовиќ: Споделуваме искуства за привлекување странски инвестиции, нашата иднина е развиена економија
Премиерот Заев се сретна со црногорскиот вицепремиер Абазовиќ: Споделуваме искуства за привлекување странски инвестиции, нашата иднина е развиена економија
КОЛКУ ТРЕБА ДА СИ ЗЛОБЕН И СЕБИЧЕН, ДА СИ АЛБАНЕЦ АМА ОД ГНЕВ ШТО НЕ СИ СТАНАЛ ДИРЕКТОР ДА ПОМАГАШ ДА СЕ ВРАТИ РЕЖИМ КОЈ АЛБАНЦИТЕ ГИ СМЕТА ЗА ДИВО ПЛЕМЕ
КОЛКУ ТРЕБА ДА СИ ЗЛОБЕН И СЕБИЧЕН, ДА СИ АЛБАНЕЦ АМА ОД ГНЕВ ШТО НЕ СИ СТАНАЛ ДИРЕКТОР ДА ПОМАГАШ ДА СЕ ВРАТИ РЕЖИМ КОЈ АЛБАНЦИТЕ ГИ СМЕТА ЗА ДИВО ПЛЕМЕ

Започна поставувањето на модуларната болница во Кавадарци

Започна поставувањето на модуларната КОВИД Болница во дворот на општа болница со проширена дејност Кавадарци.

„Во истата ќе бидат сместени инфективна амбуланта, тријажен центар, лабораторија, рентген дијагностика и болнички дел со капацитет од 35 болнички кревети. Во согласност со најновите стандарди, во Модуларната болница, ќе биде инсталиран централен довод на кислород до секој пациент. Се надеваме дека за брзо време ќе заврши процесот на комплетно монтирање и опремување на истата“ вели директорот на кавадаречката болница, д-р Диме Коцев.

Тој нагласува дека со оваа болница ќе се овозможат соодветни услови за преглед, тријажа и прием на нови Ковид позитивни пациенти од Тиквешкиот регион.

loading...

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Whisper of the Heart (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime sign up

Watch anime online for free at GoGoAnime gogo anime tv

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/gogoanimebe

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animeflixnl