Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием
Разрешен директорот на затворот Идризово, „Под лупа“ и директорот на штипскиот затвор
Разрешен директорот на затворот Идризово, „Под лупа“ и директорот на штипскиот затвор
ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ

ЗАПОЧНУВА СО ИЗГРАДБА НОВ КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ ВО КРИВА ПАЛАНКА, ИСТОКОТ ДОЖИВУВА ПРЕПОРОД!

Започнува реализацијата на уште еден проект за граѓаните, проект за инвестиција во локалната инфраструктура.

Денес во Крива Паланка отпочнува увид во почетокот на градежните работи за изградба на пристапен пат кон Градските гробишта во Крива Паланка, уште еден од проектите во рамки на програмата
„Изградба и рехабилитација на локални патишта“, кој се реализира со финансиска поддршка од Светска Банка.

Со овој инфраструктурен зафат, граѓаните на Крива Паланка ќе добијат модерна патна инфраструктура, со патека за пешаци, потпорни ѕидови и паркинг простор кој одговара на потребите на локалитетот.

Подобрувањето на квалитетот на живот на граѓаните и олеснувањето на секојдневните обврски е наш приоритет. Затоа што оваа Влада се грижи за граѓаните и нивните потреби ги става на прво место, затоа што развиени општини значат и развиена економија.

loading...

go88 mới nạp tiền go88 bản hack go88

mất tài khoản sunwin game sunwin.vn sunwin game bài đổi thưởng trực tuyến