Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско

Здружението на децата бегалци го одржува сеќавањето на минатото за градење мостови за подобра иднина

Со пригоден настан Републичкото здружение на децата бегалци „Т’га за југ“ го одбележа навршувањето на 72 години од крајот на Граѓанската војна 1949-2021 во Грција, како и 36 години од формирањето на ова здружение.

Во име на Владата учесниците на овој настан и членовите на здружението ги поздрави советникот за труд и социјална политика во Канцеларијата на Претседателот на Владата на Северна Македонија, Милан Живковиќ кој истакна дека определбата на оваа граѓанска организација да го одржува сеќавањето на минатото со стремеж за градење мостови за подобра иднина го потврдува и принципот што го негува актуелната извршна власт за инклузивност и за унапредување на нашиот концепт „Едно општество за сите“.

Во рамките на програмата за одбележување на овие годишнини, денеска во паркот „Жена борец“, пред Споменикот на децата бегалци во Скопје, настапија наградените ученици, добитници на специјалната награда „Ѓорги Доневски“, и беше оддадена благодарност и до градоначалниците на Град Скопје Петре Шилегов и на Општина Центар Саша Богдановиќ за нивната поддршка за активностите на здружението.

loading...

dow go88

mất tài khoản sunwin chơi sunwin sunwin android