Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

ОПШТИНА БУТЕЛ: ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ДОБИВА РЕНОВИРАН ДОМ

Реконструкција на собиралиштето на пензионери од Бутел 1.

Градоначалникот Велимир Смилевски направи увид и се информираше до која фаза е реновирањето на објектот кој го користат пензионерите, кој во минатото се користеше за повеќе намени, меѓу кои и како Народна кујна.

Следува и комплетна промена во внатрешниот дел на објектот, ставање нов под, врати, прозорци и други неопходни активности.

“Го средуваме ова катче за пензионерите од овој дел на Бутел. Создаваме и градиме за бутелчани, за сите возрасни категории од нашата Општина.”, рече градоначалникот Смилевски.

Објектот се наоѓа помеѓу црквата Св. Јован Крстител и Полициска станица во населеното место Бутел 1. Реконструкцијата на покривот чинеше 1.079.188 денари, без ддв, а ја изведе компанијата Гив Груп.

loading...

cách bắt cầu tài xỉu chuẩn go88

sunwin game đổi thưởng trực tuyến sunwin jetzt erst recht sunwin bản chính thức