МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"

ЗЕЛКА ЕДНА ШУПЛИВА, ВАКА НЕ СЕ ОДНЕСУВА КОН БРАТСКИ НАРОД: „Северномакедонците треба да ги признаат своите историски бугарски корени. Тоа е услов за кој не може да се преговара“ пишува Слави Трифонов на ФБ

„Посебно ќе им објаснам на оние кои не го ни читаат текстот, туку само насловите“, пишува Слави Трифонов, претседателот на партијата Има таков народ која е коалициски парнер во бугарската влада, во нов Фејсбук-статус со кој денеска ги дообјаснува своите ставови за бугарската блокада на македонските евроинтеграции.

Вчера тој на ФБ предложи на Бугарија да ѝ се укинат визите за САД и земјата да влезе во Шенген зоната, за да го тргне ветото за почеток на преговорите на С Македонија со Европската Унија.

Во последната објава тој, како што вели, во однос на почетокот на преговори, како граѓанин на Бугарија, упатува пораки до С Македонија и до бугарските партнери во НАТО и во ЕУ.

„За Република Северна Македонија – вие задолжително треба да ги исполните сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка коишто сте ги потпишале со Бугарија, вклучувајќи го и сето она што е поврзано со историјата на Бугарија. Северномакедонците треба да ги признаат своите историски бугарски корени. Тоа е услов за кој не може да се преговара – напиша Трифонов.

А еве што им порачува на НАТО и на Европската Унија.

„А за нашите партнери во НАТО и ЕУ, кога толку многу сакате да ја поддржиме Северна Македонија за преговори за членство во ЕУ, постапете партнерски кон нас, како што сакате да ви бидеме партнери – без визи во САД и веднаш во Шенген“, порачува тој.

loading...

watch anime free. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations Episode 230

animeflix Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

anime online ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 3

tải go88