МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

Жерновски ќе раководи со Железници, Макрадули нов директор на Пошта

Двајцата поранешни заменици министри Андреј Жерновски и Јани Макрадули ќе ги заменат фотелјите со директорски, објавија дел од медиумите.

Инаку, според информациите, поранешниот прв човек на Општина Центар, како и поранешен заменик-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, ќе биде директор на ЈП за Желзничка инфраструктура, а со претпријатието во моментов со претпријатието раководи Фестим Халили, кадар на ДУИ.

Јани Макрадули, пак, кој беше заменик-министер за животна средина и поранешен потпретседател на Собранието, во иднина ќе раководи со ЈП Македонски Пошти. Досегашаниот директор на ова претипријатие, Ејуп Рустеми, во иднина ќе раководи со ЈП државни патишта.

loading...

AnimeFreak: Yu☆Gi☆Oh! Zexal Second anime episode 73 online free at https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

AnimeHeaven: Fate/Grand Carnival anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

Website https://4anime.biz: Watch Sore Ike! Anpanman 4anime Episode 370a animes online

Nirvana Episode 3

Superspringsinternational: https://www.superspringsinternational.com/users/animefreak-ws/

Gfycat: https://gfycat.com/@gogoanimelol