БРАВО - ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КЕЈОТ НА ВАРДАР ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
БРАВО - ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КЕЈОТ НА ВАРДАР ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ШОКАНТНО - ШИЛЕГОВ ОТКРИ: ФК ВАРДАР НЕМА СВОЈ ИМОТ, АКАДЕМИЈАТА И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ САМСОНЕНКО ГИ СТАВИЛ НА ИМЕ НА СВОЈАТА СОПРУГА!
ШОКАНТНО - ШИЛЕГОВ ОТКРИ: ФК ВАРДАР НЕМА СВОЈ ИМОТ, АКАДЕМИЈАТА И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ САМСОНЕНКО ГИ СТАВИЛ НА ИМЕ НА СВОЈАТА СОПРУГА!
БОМБА НА ШИЛЕГОВ: САМСОНЕНКО ГО ОГРАБИЛ ФК ВАРДАР, ДАДЕН МУ Е БЕЗ ДОЛГОВИ И СО ИГРАЧИ ВРЕДНИ 6 МИЛИОНА ЕВРА, СЕГА КЛУБОТ ИМА ДОЛГ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА И ИГРАЧИТЕ ВРЕДАТ 800 ИЛЈАДИ ЕВРА!
БОМБА НА ШИЛЕГОВ: САМСОНЕНКО ГО ОГРАБИЛ ФК ВАРДАР, ДАДЕН МУ Е БЕЗ ДОЛГОВИ И СО ИГРАЧИ ВРЕДНИ 6 МИЛИОНА ЕВРА, СЕГА КЛУБОТ ИМА ДОЛГ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА И ИГРАЧИТЕ ВРЕДАТ 800 ИЛЈАДИ ЕВРА!
РАЗБИЕНА ГОЛЕМА КУРТОНСКА ЌЕЛИЈА СО СОМОВИ КАПИТАЛЦИ КОЈА ЖДЕРЕЛА ПРАСИЊА ПЛАТЕНИ СО УНГАРСКО МАСЛО - Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци
РАЗБИЕНА ГОЛЕМА КУРТОНСКА ЌЕЛИЈА СО СОМОВИ КАПИТАЛЦИ КОЈА ЖДЕРЕЛА ПРАСИЊА ПЛАТЕНИ СО УНГАРСКО МАСЛО - Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ДОДЕКА СУМ ЈАС ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗА 3,5 ГОДИНИ, НЕМА СКАНДАЛ ВО ГРАД СКОПЈЕ И ТОА ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ГИ БОЛИ, ТИЕ СЕ НАДЕВАА НА НЕШТО ДРУГО!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ДОДЕКА СУМ ЈАС ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗА 3,5 ГОДИНИ, НЕМА СКАНДАЛ ВО ГРАД СКОПЈЕ И ТОА ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ГИ БОЛИ, ТИЕ СЕ НАДЕВАА НА НЕШТО ДРУГО!
(ВИДЕО) Шахпаска : Преку проширување на капацитетот, детската градинка „Синоличка“ сега може да згрижи 164 деца
(ВИДЕО) Шахпаска : Преку проширување на капацитетот, детската градинка „Синоличка“ сега може да згрижи 164 деца
ТРАГЕДИЈА НА ПОНИКВА Една девојка загина, а двајца се тешко повредени откако со џип паднале во провалија
ТРАГЕДИЈА НА ПОНИКВА Една девојка загина, а двајца се тешко повредени откако со џип паднале во провалија
СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист
СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист

Жерновски кон Јанушев: Ти си персонификација за криминал, од која плата ти е купен имотот?

Во емисијата „Анализа 24“ на телевизија 24, дојде до жестока дебата помеѓу Андреј Жерновски од СДСМ и Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ. Кога дебатата, која на моменти излезе од контрола, Жерновски го запраша Јанушев со кое лице зборува за криминал.

„Ти си персонификација за криминал, и сега ти зборуваш за криминал. Ќе има судски процеси и ќе се види кој за што е одговорен. Еве, кажи и на јавноста од каде имаш четири стана, куќа во Охрид, кола Лексус, со која плата го купивте целиот имот? Груевски каде ви е? Избега од правдата.“- се обрати Жерновски.

Жерновски неколку пати реагираше кај водителката на емисијата дека Јанушев го попречува во говорењето и му се меша во секој збор. „Нека дојде Јаниушев сам во студио нека си збори, ако не. Стилот на Јанушев во студио е слика и прилика на полтиката на ВМРО ДПМНЕ – кавга со соседи, кавга со ЕУ, кавга со НАТО… Ја разбирам реториката, патриотската, онаа дека ние сме потомци на Александар, но тоа трае недела -две, но што правиме со иднината? Затоа граѓаните имаат можност да изберат, едната стратегија на ВМРО ДПМНЕ која е погубна, и нашата стратегија која работи на создавање на пријателства. Со нашата политика станавме членка на НАТО. Удирање во гради, тресење празна слама е веќе видено и неефикасно.“- заклучи Жерновски.

Иако се повикани да дебатираат за македонско- бугарските односи и датумот за преговори со ЕУ, сепак Јанушев со постојаното упаѓање во збор ја дефокусира дебатата од главните теми.

loading...

Black Clover (Dub) (https://funimationfree.com/m/vzJY) Episode 142 at website https://funimationfree.com funimation one piece dub

My Hero Academia 3 (https://animeflix.nl/m/0jze) Episode 25 at website https://animeflix.nl mob psycho 100 animeflix