Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот

ЖЕСТОКА ИЗЈАВА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НЕКА ДОЈДАТ МУЗИЧАРИТЕ ДА ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ИНФЕКТИВНА, НЕКА ГИ ПОГЛЕДНАТ ВО ОЧИ ФАМИЛИИТЕ НА БОЛНИТЕ КОИ СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ А СЕ ЗАРАЗИЛЕ НА НИВНИТЕ КОНЦЕРТИ И СВАДБИ!

На новинарско прашање како ќе го коментира најавениот протест на музичарите пред влада, министерот Филипче излезе со жесток коментар:

– Нека протестираат пред инфективна клиника, нека ги погледнат во очи семејствата на оние кои се борат за живот и на оние кои починаа, а се заразиле најверојатно на нивните настапи и свадби каде што настапувале, лесно е да излезеш на протест, тешко е да седнеш и да најдеш решение кое ќе биде добро за сите, владата не остави никого на цедило, помогнато е на сите со неколкуте влаидни економски пакети и ќе помагаме и понатаму, отворена е вратата на владата за сите здружениеја и синдикати и групи кои се загрозени од ситуацијав и ќе најдеме со сите решение, владата нема да остави никого на цедило да се снаоѓа сам во ова тешко време, само треба сите да бидеме одговорни и совесни чинители. Мерките кои сме ги донеле се неминовно решение за да превенираме масовна хаварија на здравствениот систем каде нема да може болниците да примат болни народ да не ни умира на улица и тоа ако некој не може да го разбере тогаш нема шанси да се спасиме од најцрното сценарио, мораме сите да бидеме на висината на задачата овој период.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

One-Punch Man Episode 10

free anime One Piece

anime freaks tv AnimeFreak Kiss x Sis (TV)

dubbed anime Horimiya