(ВИДЕО) ОВА МАКЕДОНСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ ГО КРИЈАТ ОД ЈАВНОСТА: СРПСКИОТ ТЕРОР ВО МАКЕДОНИЈА ОД 1913 ДО 1941-ВА - УБИЕНИ ИЉАДНИЦИ ЦИВИЛИ, ОДЗЕМЕНА 70% ОД ЗЕМЈАТА И ДАДЕНА НА ДОСЕЛЕНИ СРПСКИ ЧИНОВНИЦИ, ВО ЗАТВОР ДЕСЕТИЦИ ИЉАДНИЦИ ЦИВИЛИ!
(ВИДЕО) ОВА МАКЕДОНСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ ГО КРИЈАТ ОД ЈАВНОСТА: СРПСКИОТ ТЕРОР ВО МАКЕДОНИЈА ОД 1913 ДО 1941-ВА - УБИЕНИ ИЉАДНИЦИ ЦИВИЛИ, ОДЗЕМЕНА 70% ОД ЗЕМЈАТА И ДАДЕНА НА ДОСЕЛЕНИ СРПСКИ ЧИНОВНИЦИ, ВО ЗАТВОР ДЕСЕТИЦИ ИЉАДНИЦИ ЦИВИЛИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: ГРУЕВСКИ КАКО ПРЕМИЕР ВО ЕДНА ПРИЛИКА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР МУ ИЗЈАВИЛ ДЕКА ДЕКЛАРАЦИЈАТА Е ОБИЧЕН ЛИСТ ХАРТИЈА КОЈ НИШТО НЕ ЈА ОБВРЗУВА МАКЕДОНИЈА, И ЗАТОА БУГАРИТЕ РЕШИЈА ДА ОДАТ СО НОВА СТРАТЕГИЈА КОН НАС СО ДОГОВОРИ И АНЕКСИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: ГРУЕВСКИ КАКО ПРЕМИЕР ВО ЕДНА ПРИЛИКА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР МУ ИЗЈАВИЛ ДЕКА ДЕКЛАРАЦИЈАТА Е ОБИЧЕН ЛИСТ ХАРТИЈА КОЈ НИШТО НЕ ЈА ОБВРЗУВА МАКЕДОНИЈА, И ЗАТОА БУГАРИТЕ РЕШИЈА ДА ОДАТ СО НОВА СТРАТЕГИЈА КОН НАС СО ДОГОВОРИ И АНЕКСИ!
(ВИДЕО) НЕ ЧИТАМЕ ШТО ПОТПИШУВАМЕ ПОСЛЕ ЦАЦКО НИ Е КРИВ, ДОСЕГА ОД ШТО ГИ ОДБРАНИВМЕ МАКЕДОНЦИТЕ НА БАЛКАНОТ ИСПАДНА БАТО БАТО НЕМОЈ ВЕЌЕ ДА МЕ БРАНИШ! ШОУ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ НА МАКФАКС, ПОЛА ЧАС ЧИСТА ПОЛИТИЧКА ГЕНИЈАЛНОСТ
(ВИДЕО) НЕ ЧИТАМЕ ШТО ПОТПИШУВАМЕ ПОСЛЕ ЦАЦКО НИ Е КРИВ, ДОСЕГА ОД ШТО ГИ ОДБРАНИВМЕ МАКЕДОНЦИТЕ НА БАЛКАНОТ ИСПАДНА БАТО БАТО НЕМОЈ ВЕЌЕ ДА МЕ БРАНИШ! ШОУ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ НА МАКФАКС, ПОЛА ЧАС ЧИСТА ПОЛИТИЧКА ГЕНИЈАЛНОСТ
Николовски бара поддршка од медиумите во борбата против корупцијата
Николовски бара поддршка од медиумите во борбата против корупцијата
(ВИДЕО) Георгиевски: Србите биле три пати пожестоки, па не ги нарекуваме окупатори, зошто да не им простиме и на Бугарите
(ВИДЕО) Георгиевски: Србите биле три пати пожестоки, па не ги нарекуваме окупатори, зошто да не им простиме и на Бугарите
Бучковски оптимист: Верувам дека до крајот на оваа година ќе го решиме проблемот со Бугарија
Бучковски оптимист: Верувам дека до крајот на оваа година ќе го решиме проблемот со Бугарија
ЗДРУЖЕНИЕТО МАКЕДОНСКО БУГАРСКО ПРИЈАТЕЛСТВО ГО ЧЕСТИТА ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК НА БУГАРИЈА 3-ТИ МАРТ, ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО, И ЈА КОРИСТИ ПРИЛИКАТА ДА КОМЕНТИРА НЕКОЛКУ АКТУЕЛНИ НАСТАНИ
ЗДРУЖЕНИЕТО МАКЕДОНСКО БУГАРСКО ПРИЈАТЕЛСТВО ГО ЧЕСТИТА ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК НА БУГАРИЈА 3-ТИ МАРТ, ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО, И ЈА КОРИСТИ ПРИЛИКАТА ДА КОМЕНТИРА НЕКОЛКУ АКТУЕЛНИ НАСТАНИ
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Симовски: Пристапот преку VPN апликација се регистрира и се чува како доказ за упаѓање во системот
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Симовски: Пристапот преку VPN апликација се регистрира и се чува како доказ за упаѓање во системот

ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ПРИПАДНИЦИТЕ НА ЕДИНИЦАТА ТИГАР ЗА НОВИНАРСКИТЕ НАПИСИ ЗА СПЕЦИЈАЛКА КОЈА БИЛА НЕЗАКОНСКИ ДЕГРАДИРАНА

Реакција од припадниците на ЕСЗ за специјалката М.С за која излегоа стории на портали дека била незаконски деградирана во единицата. Писмото го објавувае во целост:

Да појасниме некои работи кои дотичната особа ги шири по социјалните мрежи

Прво: Драга колешке ТИ никогаш не исполнуваше условите и критериумите да бидеш припадник на елитна единица од рангор на ЕСЗ, затоа што го упропасти селективниот курс односнои бевме приморани да те влечеме, да ти ја носиме опремата на терен, неможеше ниеден марш да изодиш сама, кажи си како те возеа во џип додека ние одевме по 100 километри.

Беше толерирана поради твојот татко кој беше припадник на ЕСЗ. Не исполнуваше ни една физичка активност –задача која ни беше зададена. ОК беше што беше, го пројде селективниот тест, влезе да работиш во група каде направи тотален хаос и раздор помеѓу колегите. Ги испокара затоа што имаше специјалност да флертуваш и влегуваш во премногу блиски односи буквално со целата единица! Дали твојот сопруг кој ни е колега во друга единица е запознаен дека ти му го наруши угледот во очите на сите нас.

Второ: Темпиравте да доаѓате на работа ноќни смени со твоите блиски пријатели од единицата за време на викенд. Неколку пати беше приметено и од помладите генерации како од твојата соба излегуваат чудни звуци и крици кои беа недолични и што ја нарушуваше дисциплината и работната атмосфера во единицата.

Трето: Те знае твојот сопруг уште од Идризово каде направи раздор во тимот и се зближи со колегата Д..(од твојот тим) го испонижи пред сите нас 330 што бевме на обука. Иако татко ти му ветуваше дека ќе работи во ЕСЗ тој период бевте скарани и тој отиде да работи во ЕБР-му ја уништи животната желба. Може и подобро бидејќи единицата ја имате направено семееен бизнис татко ти , ти, брат ти, 3 братучеди дури и чистачката е од вашата фамилија.

Четврто: Ти не си избркана како што шириш лаги дека не си сакала да бидеш мета на озборување, бидејќи драга колешке поголема тема од твојата нема. Ти налета на професионалец кај кого не ти поминаа финтите како кај претходните. Исто така сега нема од твоите на висока позиција да те покрива и штити од твоите глупости скандали и будалаштини.

Петто: Се надеваме дека каде што си моментално на работа не продолжуваш со истата пракса како и досега во твојата „кариера„ бидејќи немаше од тебе никаква корист единствено што направи е кавги на работа помеѓу колегите и конфликти кои се одразија на борбената спремност на единицата.

loading...

One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 12 at website https://animeheaven.pro anime heavene

Assassination Classroom (Dub) Episode 22 at website https://animeflix.nl animeflix my hero academia heroes rising